Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

STAROVĚKÉ ŘECKO -DIVADLO – Zpracovali: M. Richtrmoc, 1.B a A. Slezáková, 1.A.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "STAROVĚKÉ ŘECKO -DIVADLO – Zpracovali: M. Richtrmoc, 1.B a A. Slezáková, 1.A."— Transkript prezentace:

1 STAROVĚKÉ ŘECKO -DIVADLO – Zpracovali: M. Richtrmoc, 1.B a A. Slezáková, 1.A

2 VZNIK DRAMATU V 6. st. př. N. l. se v Athénách konaly 4x ročně dionýsie(oslavy na počest boha Dionýsia), na jedněch dionýsiích bylo uvedeno drama, které se uchytilo.

3 PŘEDSTAVITELÉ DRAMATU Mezi představitele dramatu patří Aristotelés, Aischylos a Sofoklés.

4 KOMEDIE Nejznámějším autorem komedií je Aristofanés. Všímal si dění kolem sebe a bez příkras to zachycoval ve svých komediích(hlavně politici).

5 DIVADLO Nejdochovanější řecké divadlo je v Epikuru. Další je pak např. v Taormině na Sicílii.

6 ZAJÍMAVOSTI Herci chtěli, aby je bylo dobře vidět, a tak se dělali co největšími. Chodili na chůdách, nosili vycpané kostýmy a na tvářích měli výrazné masky. Divadlo znalo i triky. Postavy jako bohové (deus ex machina)ící kůň Pegas se mohli vznášet nad jevištěm na provazech. Hry byly sepsané ve verších jako básně. Řecká divadla měla orchestr. Diváci chodili do řeckého divadla zadarmo. Do starověkého divadla nesměly ženy. Do největších divadel se vešlo až 15 000 lidí. Kvůli omezenému počtu herců obvykle hrál jeden herec několik rolí. To vyžadovalo použití masek. Masky také vyjadřovaly výraz ve tváři a zesilovaly hlas. Masky ale umožňovaly také hrát ženské role mužům, protože ženy hrát nesměly.

7 ZÁSADA TŘÍ JEDNOT Autorem je Aristotelés Divadelní hra se má odehrávat : - na jednom místě - v jedné době - má mít jednu dějovou linii

8 KONEC


Stáhnout ppt "STAROVĚKÉ ŘECKO -DIVADLO – Zpracovali: M. Richtrmoc, 1.B a A. Slezáková, 1.A."

Podobné prezentace


Reklamy Google