Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

William Shakespeare byl významný anglický básník a dramatik z Anglie. Kromě tvorby dramat a komedií se věnoval i herectví. Byl pokřtěn v dubnu 1564 a.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "William Shakespeare byl významný anglický básník a dramatik z Anglie. Kromě tvorby dramat a komedií se věnoval i herectví. Byl pokřtěn v dubnu 1564 a."— Transkript prezentace:

1

2 William Shakespeare byl významný anglický básník a dramatik z Anglie. Kromě tvorby dramat a komedií se věnoval i herectví. Byl pokřtěn v dubnu 1564 a zemřel v roce 1616. Žil za vlády královny Alžběty I. Mezi jeho významná díla patří Hamlet, Romeo a Julie, Zkrocení zlé ženy a Macbeth. William Shakespeare

3 William Shakespeare se narodil a vyrůstal v městečku Stratfordu nad Avonou. Byl synem Johna Shakespeara a Mary Ardenové. Většina životopisců se domnívá, že Shakespeare navštěvoval ve svém rodném městě Gymnázium (King Edward VI Grammar School). V 18 letech se Shakespeare oženil s 26letou Anne Hathaway.

4

5 Jeho manželka se jmenovala Anne Hathaway a měli spolu tři děti - Susanna, Hamnet a Judith. Anne a William byli oddání v roce 1582. Anne Hathaway

6 Shakespearova starší dcera Susanna se v roce 1607 provdala za lékaře Johna Halla. Mladší dcera Judith, která se nikdy nenaučila číst a psát, se dva měsíce před Shakespearovou smrtí vdala za obchodníka s vínem. Hamnet, dvojče Judith, zemřel ve věku 11 let z neznámých příčin.

7 Hamlet Romeo a Julie Macbeth

8 Divadelní hra měla premiéru v roce 1595. Jedná se o milostnou tragédii, patrně jeden z nejznámějších milostných příběhů v historii světového dramatu. Při psaní příběhu vycházel Shakespeare z básně anglického básníka Arthura Brookea a také všeobecně známé látky o dvou milencích, která byla zpracována již ve starém Řecku. Hlavními postavami milostného dramatu jsou Romeo a Julie, kteří tvoří ústřední mileneckou dvojici. Julii v době, kdy pozná Romea, je pouhých čtrnáct let.

9 William Shakespeare zemřel 23. dubna 1616 zřejmě na horečku, kterou si přivodil na večírku. V poslední vůli zanechal Shakespeare majetek své starší dceři Susanne.

10 Shakespearův hrob

11 Zdroje: wikipedia.org, google.com, cesky-jazyk.cz Autor: Martina Pokorná


Stáhnout ppt "William Shakespeare byl významný anglický básník a dramatik z Anglie. Kromě tvorby dramat a komedií se věnoval i herectví. Byl pokřtěn v dubnu 1564 a."

Podobné prezentace


Reklamy Google