Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Znamení zvěrokruhu Kůrková, 4.b.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Znamení zvěrokruhu Kůrková, 4.b."— Transkript prezentace:

1 Znamení zvěrokruhu Kůrková, 4.b

2 Odkazy Hlavní téma Voda, oheň, země, vzduch Foto
Závěr (co mne čeká po maturitě)

3 Voda Ženský princip, symbolizuje tedy city. Proto ve vodních znameních vystupuje především živel citu. Duše je vždy plna, a šíří všude své vody… (Zohar) znamení: Rak, Štír, Ryby

4 Oheň Je symbolem božského ducha, mužského tvůrčího principu. Je nazýván stvořitelem, udržovatelem a ničitelem. znamení: Skopec, Lev, Střelec

5 Symbol spolehlivosti, zrodu a uskutečnění.
Země Symbol spolehlivosti, zrodu a uskutečnění. Veškeré cesty k výšinám začínají na Zemi, proto je nezbytnou součástí zvěrokruhu. znamení: Býk, Panna, Kozoroh

6 Vzduch Symbolizuje myšlení, nadpozemskost. Jeho kladná síle povznáší člověka nad živočicha. Žádné ze vzdušných znamení nemá za symbol zvíře. znamení: Blíženec, Váha, Vodnář

7 Znamení BERAN Beran je znamením marsu a má přirozeně největší sklon k činorodému jednání, osobnímu příkladu, okamžitému zásahu a rychlému vývinu.Je všude tam kde se tvoří něco nového. Proto je prvním znamením zvěrokruhu, počátkem nového cyklu, nikoli pouze hmotné, ale též vyšší oblasti. Když Beran vidí něco, co podle něj není správné, ihned povstane, aby to změnil a neskončí, dokud nedosáhne svého cíle. Jsou-li jeho blízcí stejného názoru jako on, rád vykoná dílo za ně, protože cítí, že jejich sympatie podporují jeho snahu.

8 Znamení BÝK Země je pro člověka vrcholem spolehlivosti a obrazně i doslova základem pod jeho nohami. Býk jako zemské znamení si tedy je dobře vědom, že i z nejkrásnějších plánů není nic, schází-li peněžní opora. Proto často shromažduje svůj majetek hlavně "z pozemského světa", který používá, aby vychutnal život. Dá se říci, že i právem, protože v pracovní činnosti či v podnikání má výdrž a je velmi houževnatý.

9 Znamení BLÍŽENCI Blíženci jsou lidé vnímavé a přizpůsobivé povahy a intelektuálního založení. Tito idealisté si libují ve filosofii a baví je zkoumat názory jiných lidí. Mohou se pochlubit širokým okruhem zájmů a žijí činorodým a aktivním životem. Jejich myšlenky a pocity se pohybují závratnou rychlostí a mají vynikající komunikační schopnosti. Jsou to lidé živlu vzduchu a ukrývají se v nich dvě různé osobnosti.

10 Znamení RAK Vodní živel propůjčuje Rakům velkou citlivost a vnímavost. Jsou to emocionálně založení lidé, ale rozhodně jim nechybí jak logické uvažování, tak analytické schopnosti. Díky své empatii se vždy snaží pomáhat slabším, ale přesto je potěší, když se jim povede získat si respekt za svůj vlastní názor. Mají velmi vyvinutý cit pro mezilidské vztahy. V životě si zakládají na rodině, domovu a tradicích.

11 Znamení LEV Zrozenci ve znamení Lva jsou rodilými vůdci, kteří jsou předurčeni k pozicím, kde mohou uplatnit svoji přirozenou autoritu. Jsou to charismatické osobnosti stvořené k tomu, aby stály v centru pozornosti, a to v tom nejlepším slova smyslu. V kariéře jim velmi pomáhá organizační a diplomatický talent. Rádi se chlubí svými úspěchy a kritiku nenesou právě nejlépe. Jsou to však velmi dobrosrdeční lidé.

12 Znamení PANNA Lidé narozeni v zemském znamení Panny jsou obdařeni pečlivostí, logickým myšlením a trpělivostí. Jsou pracovití a mají velký smysl pro detail. Jsou to spíš realisté než snílci, stojí nohama pevně na zemi. Mají sklon k perfekcionismu a k věcem se staví kriticky. Často je najdeme v pečovatelských pozicích, rádi pomáhají ostatním a velmi důležité pro ně bývá zdraví, čistota a pořádek ve všem, co dělají.

13 Znamení VÁHY Váhy jsou intelektuálně založení lidé jemné povahy a ovládá je znamení vzduchu. V životě usilují o harmonii a soulad a mají buňky pro umění, často bývají sami velmi tvořiví. Mají smysl pro férovou hru. V každé své činnosti usilují o klid a rovnováhu, spěchu a stresu se vyhýbají. Z toho pramení jejich příslovečná nerozhodnost. Často si nemohou vybrat mezi protichůdnými názory a hledají kompromisy.

14 Znamení ŠTÍR Štíři jsou pod vládou vodního živlu a vody jejich duše jsou hluboké. Na první pohled působí pasivně a nenápadně, ale skrývají v sobě dost energie. Vždy si rádi počkají na správnou chvíli a dokážou čekat dlouho. Mají silnou vůli a vřelé city. Není snadné je vyvést z míry, ale na staré křivdy nezapomínají a umí je oplatit. Mají silně vyvinutou intuici, přísný úsudek a vrozený psychologický talent.

15 Znamení STŘELEC Ohnivé znamení Střelce vyniká svým idealismem a upřímností. Jeho zrozenci se dívají do dálky za velkými ideály a jejich život bývá aktivní a dobrodružný. Udělají hodně pro to, aby se mohli věnovat tomu, čemu věří a co je baví. Důležitá je svoboda. Jsou upřímní a v každé situaci pravdomluvní, intriky jsou Střelcům cizí a občas je někdo může nařknout z nedostatku taktu. Touží po pravdě a poznání.

16 Znamení KOZOROH Pro Kozorohy je typická ambiciózní a cílevědomá povaha. Toto znamení je pod vládou živlu Země, úspěch je pro jeho zrozence velmi důležitý. Touží po uznání. Myslí dlouhodobě a dokážou se pro své cíle ledasčeho příjemného zříct. Jsou spolehliví a odpovědní. Svou povahou jsou introverti a hloubky jejich duše zná jen pár blízkých přátel, před ostatními skrývají své zranitelné nitro pod pevnou slupkou.

17 Znamení VODNÁŘ Vodnáře jen tak snadno nepřehlédnete, rádi plavou proti proudu a mívají velmi originální myšlenky a neobvyklý životní styl. Největšími hodnotami pro tyto zvláštní osobnosti je svoboda a přátelství a jejich myšlení je o krok napřed oproti své době. Pro své idealistické názory se často potýkají s nepochopením. Vodnáři jsou pod vládou živlu vzduchu, jenž jim dává bystré myšlení a touhu šířit poznání.

18 Znamení RYBY Lidé narozeni pod vládou vodního znamení Ryb jsou jemné a klidné povahy a duchovního založení. Nadevše si cení harmonii a mají mimořádně silně vyvinutou intuici. Často vidí věci, které zůstávají jejich okolí skryté. Ryby jsou citlivé a vnímavé bytosti, které rády pomáhají ostatním. Ve společnosti jsou přizpůsobivé a drží se raději v pozadí. Vlastní názor jim nechybí, ale nechávají si ho pro sebe.

19

20

21

22 Po maturitě si konečně pořádně oddechnu 
Konec


Stáhnout ppt "Znamení zvěrokruhu Kůrková, 4.b."

Podobné prezentace


Reklamy Google