Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Konflikt Střetnutí protichůdných sil na cestě k cíli.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Konflikt Střetnutí protichůdných sil na cestě k cíli."— Transkript prezentace:

1 Konflikt Střetnutí protichůdných sil na cestě k cíli.

2 Konflikty dělíme na:  Intrapersonální:  + +  + -  - -  Interpersonální:  Situace, kdy dvě či více osob, které na sebe vzájemně působí a jsou ve vztahu, se dostanou do situace, která ohrožuje soulad.

3 Konflikt  Je ve vztazích nevyhnutelný (zákl. východiskem je totiž rozdíl).  Není sám o sobě negativní – neg. působí emoce, které jsou s ním spojené. (Jak s nimi pracovat?)  Obsahuje konstruktivní prvky – je zdrojem změn, zabraňuje stagnaci, uvolňuje napětí, podněcuje k řešení problémů.

4 Cvičení:  Vybavte si konflikt z poslední doby. 1.O co v konfliktu šlo? 2.Jak se chovali aktéři? 3.Jak byl konflikt vyřešen?

5 Styly zvládání interpersonálních konfliktů

6 Želva  Únikový styl  Vzdávají se cílů, cítí se bezmocní, konfliktu se vyhýbají  Kdy ho užívat? – Když není šance, chceme nechat lidi „vychladnout“, druzí mohou konflikt vyřešit efektivněji.

7 Žralok  Soupeřivý styl  Snaží se oponenty přimět, aby přijali jejich hledisko – za každou cenu.  Kdy ho užívat? – Když je důležité jednat rychle a rozhodně, proti lidem, kteří zneužívají vstřícné jednání.

8 Medvídek  Přizpůsobivý styl  Vztahy jsou důležitější než vlastní cíle.  Konfliktu je lépe se vyhnout ve prospěch harmonie.  Kdy ho používat? – Když zjistíme, že jsme se mýlili, chceme si vybudovat sociální kredit, je důležité udržet stabilitu a harmonii.

9 Liška  Kompromisní styl.  Vzdávají se části cílů a chtějí totéž po oponentovi.  Kdy ho používat? – Když cíle nestojí za rozvrat, pro účelné řešení v časovém tlaku, protivníci mají vzájemně se vylučující cíle.

10 Sova  Integrační styl.  Vidí konflikt jako nástroj ke zlepšení vztahů mezi lidmi tím, že dojde ke snížení napětí mezi nimi.  Nejsou spokojené, dokud nebyly odstraněny negativní pocity.

11 Dobré řešení konfliktu  Přináší „zisky“ všem účastníkům.  Je realistické.  Je přijatelné pro obě strany.  Je konkrétní, říká co, kdo, kdy, jak.  Pracuje se zachováním rovnováhy (účastníci se podílejí na řešení, pro ukončení konfliktu něco vykonají).

12 Zdroj:  Komárková, R. a kol.: Aplikovaná sociální psychologie III.  ©A. Řezníčková


Stáhnout ppt "Konflikt Střetnutí protichůdných sil na cestě k cíli."

Podobné prezentace


Reklamy Google