Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Povídání o Bachovi Povídání o Bachovi. Johann Sebastian Bach 1685 Eisenach - 1750 Lipsko.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Povídání o Bachovi Povídání o Bachovi. Johann Sebastian Bach 1685 Eisenach - 1750 Lipsko."— Transkript prezentace:

1 Povídání o Bachovi Povídání o Bachovi

2 Johann Sebastian Bach 1685 Eisenach - 1750 Lipsko

3 Johann Sebastian Bach Johann Sebastian Bach Německý hudební skladatel, vynikající varhaník a improvizátor. Pocházel z celého hudebního rodu. Od svého otce – městského hudebníka získal první poznatky o hudbě a základy hry na housle. Rodiče Johanna Sebastiana Bacha brzo zemřeli. Od svých deseti let žil u svého o 14 let staršího bratra. Vystudoval gymnázium, učil se hře na cemballo, housle a varhany. Od patnácti let se Bach živil sám. Stal se nejdříve sopranistou v klášterní škole sv. Michala v Lüneburgu. Pak byl varhaníkem, dvorním koncertním mistrem, dvorním kapelníkem i dvorním skladatelem saského krále. Dvakrát se oženil a měl celkem dvacet dětí. Přestěhoval se do Lipska, kde převzal místo kapelníka a kantora školy při chrámu sv. Tomáše. V posledních letech života zahořkl a zemřel skoro slepý.

4 Johann Sebastian Bach Johann Sebastian Bach Dílo: Braniborské koncerty – šest orchestrálních skladeb Temperovaný klavír – sbírka 24 preludií a fug Umění fugy – cyklus skladeb Janovy a Matoušovy pašije varhanní skladby např. Toccata a fuga d moll kantáty sonáty aj.

5 Johann Sebastian Bach Johann Sebastian Bach Odpověz na otázky: 1. Jaké národnosti byl J.S.Bach? 2. Čím byl jeho otec? 3. V kolika letech osiřel? 4. Kdo se o něj po smrti rodičů staral? 5. Jak se jmenuje jedno z významných orchestrálních děl? 6. Jak se jmenuje sbírka 24 preludií a fug? 7. Jaký název má cyklus, který složil na sklonku svého života? 8. Jaké zaměstnání měl v Lipsku ve zdejším kostele sv. Tomáše? 9. Kolik dětí se mu narodilo z obou manželství? 10. Kolika let se skladatel dožil?

6 Johann Sebastian Bach Johann Sebastian Bach Správné odpovědi na otázky: 1. německé 2. městským hudebníkem 3. v deseti letech 4. jeho starší bratr 5. Braniborské koncerty 6. Temperovaný klavír 7. Umění fugy 8. kapelník a kantor 9. dvacet 10. 65 let

7 Johann Sebastian Bach Johann Sebastian Bach Toccata a fuga d moll http://www.youtube.com/watch?v=IVJD3 dL4diY http://www.youtube.com/watch?v=IVJD3 dL4diY


Stáhnout ppt "Povídání o Bachovi Povídání o Bachovi. Johann Sebastian Bach 1685 Eisenach - 1750 Lipsko."

Podobné prezentace


Reklamy Google