Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vkládání kreslených útvarů Prezentace může obsahovat celou řadu grafických objektů. Ty jsou obsaženy na PANELU NÁSTROJŮ KRESLENÍ. Jednoduché grafické objekty.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vkládání kreslených útvarů Prezentace může obsahovat celou řadu grafických objektů. Ty jsou obsaženy na PANELU NÁSTROJŮ KRESLENÍ. Jednoduché grafické objekty."— Transkript prezentace:

1 Vkládání kreslených útvarů Prezentace může obsahovat celou řadu grafických objektů. Ty jsou obsaženy na PANELU NÁSTROJŮ KRESLENÍ. Jednoduché grafické objekty vkládáme pomocí automatických tvarů (postup jsme probírali v aplikaci Word). Jestliže při vytváření objektu stiskneme klávesu SHIFT, vznikne pravidelný útvar ( namísto elipsy kružnice, namísto obdélníku čtverec, namísto kvádru krychle apod…)

2 U čar a šipek způsobí klávesa SHIFT jejich nasměrování pod úhel 15°, 30°, 45°,…až 360°. Stiskneme-li při vytváření objektu klávesu CTRL, bude se útvar vykreslovat od středu. Potřebujete-li nakreslit více stejných druhů útvarů, při výběru tlačítka na ně poklepejte. Textové pole Textové pole vložíme: a)1xL v panelu kreslení na textové pole b) Vložit / textové pole

3 WORDART Tento druh uměleckého písma vložíme: a)1xL v panelu kreslení na tlačítko WORDART b) Vložit / obrázek / WORDART Je-li vložený umělecký text aktivní na obrazovce se objeví panel nástrojů WORDART. Formát kreslených útvarů Každý kreslený útvar můžeme upravit. Objekt

4 Objekt musíme aktivovat 1xP / Formát objektu Upravíme jeho parametry ( zřejmě nejčastěji na kartě Barvy a čáry Velikost a umístění lze snadno měnit tažením myši. Kromě jednoduchých nastavení barev výplně, čáry a písma (panel kreslení), můžeme u vybraných čar změnit jejich druh, šířku, zakončení.

5 Velmi zajímavých efektů u uzavřených objektů lze dosáhnou nastavením stínu nebo 3D efektu. Stíny a 3D efekty lze nastavit i u textů WORDART. Manipulace s kreslenými útvary Pro manipulaci s vloženými kreslenými objekty používáme volbu KRESLENÍ v panelu nástrojů. Kromě otáčení a překlápění lze s objekty také posunovat.

6 U automatických tvarů měníme polohu a velikost pomocí myši tažením za příslušnou část objektu. Pokud máme na snímcích více vložených objektů, můžeme je vkládat do vrstev. 1xL v panelu nástrojů / Kreslení / Pořadí Přenést dopředu – přesune objekt úplně nahoru Přenést dozadu - přesune objekt úplně dolů Přenést blíž – přesune objekt o jednu úroveň nahoru Přenést dál – přesune objekt o jednu úroveň dolů

7 Máme-li na stránce více objektů, můžeme je seskupit. Označíme postupně objekty Seskupíme je dvěma způsoby a)1xL v panelu na kreslení / seskupit b)1xP na kterýkoliv označený objekt / seskupování / seskupit


Stáhnout ppt "Vkládání kreslených útvarů Prezentace může obsahovat celou řadu grafických objektů. Ty jsou obsaženy na PANELU NÁSTROJŮ KRESLENÍ. Jednoduché grafické objekty."

Podobné prezentace


Reklamy Google