Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mexická kuchyně. Co je pro ni typické - ze surovin jsou pro ni typické hlavně fazole, kukuřice a chilli papričky -z koření hlavně mletá chilli paprika,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mexická kuchyně. Co je pro ni typické - ze surovin jsou pro ni typické hlavně fazole, kukuřice a chilli papričky -z koření hlavně mletá chilli paprika,"— Transkript prezentace:

1 Mexická kuchyně

2 Co je pro ni typické - ze surovin jsou pro ni typické hlavně fazole, kukuřice a chilli papričky -z koření hlavně mletá chilli paprika, koriandr, merlík, oregano, ale také se používá česnek, cibule a římský kmín

3 Nejznámější a méně známé pokrmy -mezi nejznámější pokrmy patří 1)Burritos, 2)Tacos, 3)Nachos a 4)Chilli con carne a mezi méně známé patří 5)Quesadilla a 6)Tamales 1)2) 3) 4)5) 6) -mezi nejznámější pokrmy patří 1)Burritos, 2)Tacos, 3)Nachos a 4)Chilli con carne a mezi méně známé patří 5)Quesadilla a 6)Tamales 1)2) 3) 4)5) 6)

4 Burritos - jsou to tortillové placky z pšeničné mouky, a plní se kukuřicí, fazolemi, zeleninou, masem a sýrem. Burritos je národním jídle, ale i krajovou specialitou mexického státu Chihuahua.

5 Chilli con carne -velice známé mexické jídlo -jedná se pouze o dušené maso, které je pekelně okořeněné a ostré -často se připravuje z hovězího, chilli papriček a přidávají se další, druhotné ingredience, jako jsou fazole, kukuřice, rajčata, cibule -chilli con carne znamená v překladu chilli s masem. Jestliže je v jídelníčku uvedeno místo „con“ „sin“, jde o vegetariánskou verzi tohoto pokrmu. -velice známé mexické jídlo -jedná se pouze o dušené maso, které je pekelně okořeněné a ostré -často se připravuje z hovězího, chilli papriček a přidávají se další, druhotné ingredience, jako jsou fazole, kukuřice, rajčata, cibule -chilli con carne znamená v překladu chilli s masem. Jestliže je v jídelníčku uvedeno místo „con“ „sin“, jde o vegetariánskou verzi tohoto pokrmu.

6 Tamales -Tamales je nejstarší jídlo Mexika -jde o těsto z kukuřičné mouky, ve kterém jsou kousky vepřového nebo kuřecího masa a vše je zabalenou ve slupce od kukuřice. Takto připravený pokrm se dále vaří v páře a podává se s omáčkou. -Tamales je nejstarší jídlo Mexika -jde o těsto z kukuřičné mouky, ve kterém jsou kousky vepřového nebo kuřecího masa a vše je zabalenou ve slupce od kukuřice. Takto připravený pokrm se dále vaří v páře a podává se s omáčkou.

7 Recept-Tortilla Budeme potřebovat: 1)hrnek hladké mouky 2)hrnek polohrubé nebo kukuřičné mouky 3)teplou vodu Postup: 1)jednoduše obě mouky smícháme a přidáváme teplou vodu, přičemž tvoříme tuhé těsto 2)Z něj vyválíme tenké placky a v troubě, nebo na pánvi je opečeme (nejlépe nasucho).

8 Recept -Fajitas Budeme potřebovat: 1)dvě větší červené i zelené papriky 2)pět chilli papriček 3)250 g žampiónů 4)cibuli 5)pár stroužků česneku 6)dvě lžíce kukuřičného oleje 7)dvě lžičky čerstvého koriandru 8)sůl, pepř a 10 tortill Postup: 1.papriky zbavíme semen a nakrájíme na proužky, cibuli nakrájíme na kolečka a česnek také nakrájíme 2.poté si můžeme rozpálit pánev a na ni opékáme cibuli s česnekem 3.po chvíli přidáme i papriky a papričky, koriandr a za občasného promíchání necháme vydusit 4.mezitím si na další pánvi na sucho ohřejeme tortilly a po půl minutě otáčíme 5.zamícháme do připravované směsi nakrájené žampiony 6.ochutíme kořením a po chvíli ihned na teplé tortilly podáváme Budeme potřebovat: 1)dvě větší červené i zelené papriky 2)pět chilli papriček 3)250 g žampiónů 4)cibuli 5)pár stroužků česneku 6)dvě lžíce kukuřičného oleje 7)dvě lžičky čerstvého koriandru 8)sůl, pepř a 10 tortill Postup: 1.papriky zbavíme semen a nakrájíme na proužky, cibuli nakrájíme na kolečka a česnek také nakrájíme 2.poté si můžeme rozpálit pánev a na ni opékáme cibuli s česnekem 3.po chvíli přidáme i papriky a papričky, koriandr a za občasného promíchání necháme vydusit 4.mezitím si na další pánvi na sucho ohřejeme tortilly a po půl minutě otáčíme 5.zamícháme do připravované směsi nakrájené žampiony 6.ochutíme kořením a po chvíli ihned na teplé tortilly podáváme

9 Recept - Salsa Budeme potřebovat: 1)tři čerstvá rajčata 2)malá cibule 3)čerstvá chilli paprička 4)Koriandr 5)Pepř 6)Sůl 7)Cukr Postup: 1)cibuli nakrájíme nadrobno, zeleninu očistíme a taktéž nakrájíme 2)smícháme rajčata, cibuli, trochu limetkové šťávy, dvě lžíce koriandru, sůl a pepř podle chuti a samozřejmě pálivou chilli papričku 3) a nakonec řádně promícháme Budeme potřebovat: 1)tři čerstvá rajčata 2)malá cibule 3)čerstvá chilli paprička 4)Koriandr 5)Pepř 6)Sůl 7)Cukr Postup: 1)cibuli nakrájíme nadrobno, zeleninu očistíme a taktéž nakrájíme 2)smícháme rajčata, cibuli, trochu limetkové šťávy, dvě lžíce koriandru, sůl a pepř podle chuti a samozřejmě pálivou chilli papričku 3) a nakonec řádně promícháme

10


Stáhnout ppt "Mexická kuchyně. Co je pro ni typické - ze surovin jsou pro ni typické hlavně fazole, kukuřice a chilli papričky -z koření hlavně mletá chilli paprika,"

Podobné prezentace


Reklamy Google