Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Umělecké slohy a moderní umění 4. Empír. UMĚLECKÉ SLOHY Románské umění Gotika Renesance Baroko Rokoko Klasicismus Empír Romantismus Secese MODERNÍ A SOUČASNÉ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Umělecké slohy a moderní umění 4. Empír. UMĚLECKÉ SLOHY Románské umění Gotika Renesance Baroko Rokoko Klasicismus Empír Romantismus Secese MODERNÍ A SOUČASNÉ."— Transkript prezentace:

1 Umělecké slohy a moderní umění 4. Empír

2 UMĚLECKÉ SLOHY Románské umění Gotika Renesance Baroko Rokoko Klasicismus Empír Romantismus Secese MODERNÍ A SOUČASNÉ UMĚNÍ Kubismus Funkcionalismus Konstruktivismus

3 EMPÍR (z franc. Empire = císařství, zvaný také císařský sloh, první polovina 19. století)  v době Napoleona I.  znaky: sloupoví s hlavicemi, trojúhelníkový štít,  uvnitř střízlivé vybavení, tapety, kamna ve tvaru válce Města:  činžovní pavlačové domy  domy dostávají popisná čísla  města se zbavují hran a valů, rozšiřují se ulice  zakládají se nemocnice  vznikají parky a veřejné sady  staví se rozhledny, divadla  vznikají lázeňská města s kolonádami a hotely  vznikají zájezdní hospody, poštovní budovy  objevují se první železnice Dům U Hybernů v Praze

4

5

6


Stáhnout ppt "Umělecké slohy a moderní umění 4. Empír. UMĚLECKÉ SLOHY Románské umění Gotika Renesance Baroko Rokoko Klasicismus Empír Romantismus Secese MODERNÍ A SOUČASNÉ."

Podobné prezentace


Reklamy Google