Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zdravotní keramika. Suroviny: -pórovinové nebo šamotové jíly s přísadami -kvalitnější je DITURVIT - nejmladší výrobní hmota zdravotní keramiky. Charakteristickým.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zdravotní keramika. Suroviny: -pórovinové nebo šamotové jíly s přísadami -kvalitnější je DITURVIT - nejmladší výrobní hmota zdravotní keramiky. Charakteristickým."— Transkript prezentace:

1 Zdravotní keramika

2 Suroviny: -pórovinové nebo šamotové jíly s přísadami -kvalitnější je DITURVIT - nejmladší výrobní hmota zdravotní keramiky. Charakteristickým znakem je slinutý jemnozrnný střep. Pojmenování porcelánová kamenina bylo zvoleno proto, že některými svými vlastnostmi je blízká kamenině a některými porcelánu. Má několikanásobnou mechanickou pevnost střepu, nepropustného pro kapaliny a plyny, takže glazura netrhlinkuje ani po 10 letech, odolný proti kyselinám. Složení - vazné jíly, plavený kaolín, pegmatit, křemenný písek a další přísady (přesné složení je výrobním tajemstvím)

3 Zdravotní keramika Postup výroby: - Jednotlivé kusy se lijí do forem z pórovité sádry. Forma je složená z několika částí (podle složitosti výrobku). Sádra rychle odjímá z odlitku přebytečnou vodu, po zatuhnutí se výrobek z formy opatrně vyjme, doplní se chybějícími díly a provedou se montážní otvory. - Výrobek se začistí, jeho povrch se omyje a uloží se k sušení. Poté projde přežahem v peci, nanese se glazura a znovu se vypálí.

4 Zdravotní keramika závěsný klozet stojící klozet bez nádržky kombinovaný klozet

5 Zdravotní keramika elektronický bidet pisoár (urinál) s infračerveným senzorem

6 Zdravotní keramika umyvadlo se sloupkem asymetrické umyvadlo rohové umyvadlo

7 Zdravotní keramika pedikérní vanička závěsná výlevka


Stáhnout ppt "Zdravotní keramika. Suroviny: -pórovinové nebo šamotové jíly s přísadami -kvalitnější je DITURVIT - nejmladší výrobní hmota zdravotní keramiky. Charakteristickým."

Podobné prezentace


Reklamy Google