Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kameninové výrobky. Kamenina = keramický výrobek zhotovený z kameninových jílů, které se při výrobě slinují (spékají) a vytvářejí vysoce pevný, chemicky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kameninové výrobky. Kamenina = keramický výrobek zhotovený z kameninových jílů, které se při výrobě slinují (spékají) a vytvářejí vysoce pevný, chemicky."— Transkript prezentace:

1 Kameninové výrobky

2 Kamenina = keramický výrobek zhotovený z kameninových jílů, které se při výrobě slinují (spékají) a vytvářejí vysoce pevný, chemicky odolný a málo nasákavý (do 7 %) střep. K základní surovině se přidávají ještě ostřiva a taviva. Kameninové výrobky se často opatřují ještě glazurou.

3 Kameninové výrobky Kameninové výrobky podle použití: • stavební (cihly, dlaždice, obkládačky) • kanalizační (trouby, kolena, oblouky, odbočky…) • hospodářská (žlaby, koryta, napáječky, krmítka…) • chemická (výrobky pro kyselinovzdorné nádrže) • spotřební (nádoby pro odpadky, vázy, misky…) • porcelán (spotřební, izolátory…)

4 Kameninové výrobky Kanalizační kamenina

5 Kameninové výrobky ventilační nástavec nádvorní vpust

6 Kameninové výrobky fasádní pásek – kabřinec glazovaný fasádní pásek – kabřinec solený kameninová cihla schodnice parapet na okna Stavební kamenina

7 Kameninové výrobky bazénová tvarovka

8 kameninové bobrovky

9 Kameninové výrobky kameninové prejzy

10 Kameninové výrobky Hospodářská kamenina Žlab pro dobytek Krmítko, napáječka

11 Kameninové výrobky žlábek výlevka

12 miska na bonsaje odpadkový koš džbánek na pivo Užitková kamenina


Stáhnout ppt "Kameninové výrobky. Kamenina = keramický výrobek zhotovený z kameninových jílů, které se při výrobě slinují (spékají) a vytvářejí vysoce pevný, chemicky."

Podobné prezentace


Reklamy Google