Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přečtěte si text a najděte 5 věcí, které se nemohly stát NÁVŠTĚVA.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přečtěte si text a najděte 5 věcí, které se nemohly stát NÁVŠTĚVA."— Transkript prezentace:

1

2 Přečtěte si text a najděte 5 věcí, které se nemohly stát NÁVŠTĚVA

3 Jenda jezdí moc rád k tetě a k strýčkovi na návštěvu do malé vesnice, která se jmenuje Lhota. Je to nedaleko od jeho domova. Pěšky tam ale dojít nejde, a tak Jenda jezdí autobusem. Tak to také bylo minulou neděli. Jenda vyjel z domova brzy ráno. Teta na něj už čekala u vlaku. Řekla mu, že připravila výborný oběd a upekla jahodovou buchtu, kterou on má moc rád.

4 Pak už čekal ten slíbený oběd. Bylo to maso, knedlíky a omáčka. Teta je dobrá kuchařka. Všechno co uvaří, každému chutná. Hlavně je mistr na moučníky. Ten jablečný závin, který dnes připravila, byl výborný. Po obědě si všichni společně sedli k ma- lému stolku a povídali si. Strýček vyprávěl, jak si včera večer připravil na talíř chleba se salámem, když v tom zazvonil telefon a on od stolu odešel. Když se vrátil, šunka tam nebyla. Strýc se tomu divil, ale jen do té doby, než uviděl psa Broka, jak se olizuje. Hned mu to bylo jasné. To ten lump kocour Brok!

5 Chleba mu nechutnal, ale salám zmizel do posledního kolečka. Netrvalo dlouho a bylo pět hodin. Jenda už musel jít, aby nezmeškal tramvaj. Má to domů hodně daleko. Tetička ho šla doprovodit a Jenda slíbil, že zase brzy přijede na návštěvu.

6 HÁDALI JSTE SPRÁVNĚ?  Má to Jenda k tetě daleko?  Čím Jenda přijel a odjel?  Jakou buchtu teta upekla?  Byl Brok pes nebo kocour?  Co snědl Brok?

7 Oddělte jednotlivá slova a doplňte čárky. Strýčekvyprávěljaksivčeravečerpřipravil natalířchlebasesalámemkdyžvtommu zazvoniltelefoaonodstoluodešel.

8 Vypočítej příklady a přiřaď je k písmenkům. Písmenka napište do okének. V 32 Í 60 K 12 S 28 C 97 E7E7 G 10 N 84 T 49 M 48

9 J-nd- jezdí m-c rád k t-tě a str- čkov- na návšt-vu d- malé vesn- ce, kt-rá se jm-nuje Lh-ta. Jenda jezdí moc rád k tetě a strýčkovi na návštěvu do malé vesnice, která se jmenuje Lhota.

10 METODICKÝ LIST Učitel postupuje dle pokynů v prezentaci, doporučuji předem vytisknout text. Žáci čtou z tabule, poté plní úkoly z listu, kontrola opět z tabule. Je na uvážení učitele, jakou formu zvolí.

11 Citace: Text: Text: Dyslexie, Marie Černá, Iva Strnadová, nakl. Fragment 2006, str. 52 Úkoly: Dyslexie, Marie Černá, Iva Strnadová, nakl. Fragment 2006, str. 54, 55, 57 Obrázky: Dle pořadí v DUM: 1.Dostupné z http://www.fotodoprava.com/images_mhd2/praha3527.jpg dne 18.11. 2012http://www.fotodoprava.com/images_mhd2/praha3527.jpg dne 18.11 2.Dostupné z http://www.bangaloreonlinemall.com/images/10_strawberry_cheese_cake.jpg dne 18.11. 2012 http://www.bangaloreonlinemall.com/images/10_strawberry_cheese_cake.jpg dne 18.11 3.Dostupné z http://www.vibincblog.com/wp-content/uploads/2011/10/sliced_salami- 6611.jpg dne 18.11. 2012http://www.vibincblog.com/wp-content/uploads/2011/10/sliced_salami- 6611.jpg dne 18.11


Stáhnout ppt "Přečtěte si text a najděte 5 věcí, které se nemohly stát NÁVŠTĚVA."

Podobné prezentace


Reklamy Google