Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Společenské chování 1. – historie, osobnost Autor Mgr. Martin Nosek Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci se dozví něco z historie spol. chování.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Společenské chování 1. – historie, osobnost Autor Mgr. Martin Nosek Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci se dozví něco z historie spol. chování."— Transkript prezentace:

1 Anotace Společenské chování 1. – historie, osobnost Autor Mgr. Martin Nosek Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci se dozví něco z historie spol. chování + základní pravidlo Speciální vzdělávací potřeby Ne Klíčová slova Společenské chování, pravidlo přednosti Druh učebního materiálu Pracovní list / Prezentace / Test / Laboratorní práce / … Druh interaktivity Aktivita / Výklad / Test / Kombinace Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina 12-15 let Celková velikost / datum 2746 kb, leden 2012 IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU - 17 - 43

2 SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1. - Základy společenského chování položil pan Jiří Stanislav Guth Jarkovský na počátku 20. století v knize Společenský katechismus. PhDr. Jiří Stanislav Guth-Jarkovský (1861 – 1943) byl český propagátor sportu, generální tajemník Mezinárodního olympijského výboru (1919-1923) a spoluautor olympijské charty. V letech 1900-1929 byl předsedou Českého a po vzniku republiky Československého olympijského výboru, spoluzakladatel a první předseda České amatérské atletické unie, předseda a redaktor Klubu turistů. V Českých zemích se proslavil jako autor knih o společenském chování ve všech oblastech života.

3 SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1. - pravidla spol. chování se v průběhu století výrazně měnila. To, co bylo společensky vhodné na začátku století, nemuselo být na jeho konci. - Všechny situace vyžadují určitou formu chování, aby proběhly k oboustranné spokojenosti

4 SPOLEČENSKÉ CHOVÁNÍ 1. - v ČR a Evropě existují zcela základní společenská pravidla – ZLATÉ PRAVIDLO PŘEDNOSTI, které definuje základní chování mezi nadřízenými a podřízenými, mužem a ženou:

5 Vysvětli následující spojení: Slon v porcelánu hulvát šaty dělají člověka Člověk nemotorný, neohrabaný, nechovající se dle společenských pravidel Člověk chovající se nevybíravě, problematicky, zejména nevhodně vůči ženám Mimo jiné podle stylu oblečení můžeme alespoň předběžně poznat, o jakého člověka jde. Na první pohled vidíme právě styl oblékání.

6 Obrázky (dle pořadí v DUM): Dostupný z [http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fa/J_guth.jpg/220px-J_guth.jpg] dne 6.12.2011.http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fa/J_guth.jpg/220px-J_guth.jpg Dostupný z [http://image.tn.nova.cz/media/images/600x338/Jul2010/650263.jpg?d41d] dne 6.12.2011.http://image.tn.nova.cz/media/images/600x338/Jul2010/650263.jpg?d41d Dostupný z [http://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2010/07/thecampussocialite.com_.jpg]http://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2010/07/thecampussocialite.com_.jpg Dne 6.12.2011. Dostupný z [http://www.svatby-zlin.cz/images/alice-konecna/svatba-alice-konecne-v7.jpg] dne 6.12.2011. Citace: Text: Copyright Mgr. Martin Nosek, 2011.

7 Metodický pokyn: Prezentace a doplňování je vytvořeno pro práci na interaktivní tabuli Smart board. Prezentaci předchází vlastní výklad Společenské chování. Slide 2. Zápis a krátké informační okénko o panu Guth Jarkovském Slide 3. Zápis + obrázky – žáci dle obrázků řeší, jakým způsobem se chovat v uvedených situacích Slide 4. Zápis Zlaté pravidlo přednosti + prac. List s obrázkem a jeho doplnění Slide 5. Žáci přemýšlí a ve skupinové práci vymyslí, co znamenají daná spojení


Stáhnout ppt "Anotace Společenské chování 1. – historie, osobnost Autor Mgr. Martin Nosek Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci se dozví něco z historie spol. chování."

Podobné prezentace


Reklamy Google