Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Život ve škole, umění se učit 1. Autor Mgr. Martin Nosek Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci si osvojí znalosti o tom, jak funguje škola, jaké.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Život ve škole, umění se učit 1. Autor Mgr. Martin Nosek Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci si osvojí znalosti o tom, jak funguje škola, jaké."— Transkript prezentace:

1 Anotace Život ve škole, umění se učit 1. Autor Mgr. Martin Nosek Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci si osvojí znalosti o tom, jak funguje škola, jaké jsou její druhy a dozví se, co je to univerzita třetího věku Speciální vzdělávací potřeby Ne Klíčová slova Škola, učení, pravidla školy, šk. docházka Druh učebního materiálu Pracovní list / Prezentace / Test / Laboratorní práce / … Druh interaktivity Aktivita / Výklad / Test / Kombinace Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina 12-15 let Celková velikost / datum 827 kb / říjen 2011 IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU - 17 - 6

2 ŽIVOT VE ŠKOLE - - Povinná školní docházka byla zavedena již v roce 1774, za Marie Terezie (pro děti od 7 do 12 let)

3 - - škola ale nekončí ukončením školní docházky, „UČÍME SE CELÝ ŽIVOT“ (Vysvětli, jak chápeš toto tvrzení?) ………………………………………………………………… …………………………………………………………………

4 Označ obrázky číslem tak, jak jdou po sobě různé druhy školy (od dětství /1/ až po dospělost a stáří /5/): Do rámečků doplň čísla od 1 do 5. Přemýšlej u prvního obrázku, co tě zarazilo?

5 Univerzita třetího věku Univerzita třetího věku je vzdělávací aktivita prováděná na vysokoškolské úrovni (přednášky, semináře, cvičení), a určená zejména pro seniory.

6 Obrázky: Dostupné z [http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Jobs_als_Schulmeister.jpeg] dne 1.10.2011.http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Jobs_als_Schulmeister.jpeg Dostupné z [http://images.franchisinginfo.cz/552/977/maxikovaskolka_ucitelka.jpg] dne 1.10.2011.http://images.franchisinginfo.cz/552/977/maxikovaskolka_ucitelka.jpg Dostupné z [http://www.icm.cz/files/user-126/vysoka-skola-aula.jpg] dne 1.10.2011http://www.icm.cz/files/user-126/vysoka-skola-aula.jpg Dostupné z [http://www.nf-senior.cz/_gf/texty/univ.jpg] dne 1.10.2011.http://www.nf-senior.cz/_gf/texty/univ.jpg Archiv autora, copyright Martin Nosek, říjen 2011. Zdroje: Text: Dostupný z [www.wikipedie.cz]www.wikipedie.cz Vlastní text z archivu autora FRAUS. Občanská výchova s blokem Rodinná výchova: pro 6. ročník základní školy a primu víceletého gymnázia. 2003. Plzeň: Fraus, 2003. ISBN 80-7238-207-1

7 Metodický pokyn: Pedagog se řídí pokynu autora v prezentaci. Na prvním slidu je možné diskutovat o škole v 18. století. Dále žáci doplňují na smartboard příslušné typy škol.


Stáhnout ppt "Anotace Život ve škole, umění se učit 1. Autor Mgr. Martin Nosek Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci si osvojí znalosti o tom, jak funguje škola, jaké."

Podobné prezentace


Reklamy Google