Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 VY_32_INOVACE_16_15  Základní vzdělávání – Člověk a společnost – Výchova k občanství.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " VY_32_INOVACE_16_15  Základní vzdělávání – Člověk a společnost – Výchova k občanství."— Transkript prezentace:

1  VY_32_INOVACE_16_15  Základní vzdělávání – Člověk a společnost – Výchova k občanství

2  Název:Odpovědnost za škodu   Anotace:Prezentace, která slouží k osvojení si znalostí o odpovědnosti za škodu   Autor:Mgr. Petr Horehleď   Jazyk:Čeština   Očekávaný výstup:Žák chápe důsledky, které vyplývají ze způsobení škody   Speciální vzdělávací potřeby:Žádné   Klíčová slova:Náhrada škody, uzavření pojištění, odškodnění   Druh učebního materiálu:Prezentace   Druh interaktivity:Aktivita   Cílová skupina:Žák   Stupeň a typ vzdělání:Základní vzdělání – druhý stupeň – první období   Typická věková skupina:13 – 15 let   Celková velikost:185 kB

3 Odpovědnost za škodu

4  Každý občan je povinen se chovat tak, aby druhému nepoškozoval zdraví a majetek, ani své okolí a životní prostředí.  Pokud někomu způsobíme škodu, vzniká závazek a povinnost škodu uhradit.

5  Náhrada škody – platí se v penězích ve výši skutečné škody.  Při určení výše škody se vychází z ceny v době poškození, poškozený může mít navíc nárok i na náhradu za ušlý zisk a bolestné.

6  Jedinou možností jak se můžeme proti poškození bránit, je uzavření pojištění.  Také bychom měli dodržovat své povinnosti.

7  Občan, kterému byla způsobena škoda na majetku nebo na zdraví, má právo domáhat se odškodnění.

8  Janošková D., Ondráčková M., Čábalová D. Občanská výchova 9, Rodinná výchova 9 : příručka učitele, pro základní školy a víceletá gymnázia. 1.vyd. Plzeň : Fraus,2007.ISBN 978-80-7238-529-4 Použité zdroje


Stáhnout ppt " VY_32_INOVACE_16_15  Základní vzdělávání – Člověk a společnost – Výchova k občanství."

Podobné prezentace


Reklamy Google