Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Pojem „Domov“ - úvod Autor Mgr. Martin Nosek Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci si uvědomí, co pro ně znamená „domov“ Speciální vzdělávací potřeby.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Pojem „Domov“ - úvod Autor Mgr. Martin Nosek Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci si uvědomí, co pro ně znamená „domov“ Speciální vzdělávací potřeby."— Transkript prezentace:

1 Anotace Pojem „Domov“ - úvod Autor Mgr. Martin Nosek Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci si uvědomí, co pro ně znamená „domov“ Speciální vzdělávací potřeby Ne Klíčová slova Místo kde žijeme, domov, dům, byt Druh učebního materiálu Pracovní list / Prezentace / Test / Laboratorní práce / … Druh interaktivity Aktivita / Výklad / Test / Kombinace Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina 12-15 let Celková velikost / datum 1746 kb, listopad 2011 IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU - 17 - 11

2 DOMOV Pod pojmem domov si každý z nás představí něco jiného. „Domov je tam, kde vím, že za rohem je schod.“ • domov je místo, kde žiji s rodiči • domov je naše ulice, naše obec, naše vlast • domov je planeta Země

3 Zapřemýšlej, jak se asi teď cítí lidé bez domova? Napiš jejich pocity. Z jakých příčin se mohli stát „bezdomovci“? Mohou si za to vždy sami? DOMOV

4 Toto je naše město. Ústí nad Labem. ÚKOL: • Rozhlédni se a napiš, které stavby jsou podle tebe nejdůležitější a proč? • Nakresli alespoň jednu.

5 DOMOV Činoherní studioDům kultury S.div.opery a baletu Český rozhlas Sever Vědecká knihovna Muzeum města ÚnL Vzpomněl sis některou z těchto institucí?

6 Obrázky (dle pořadí v DUM): Dostupný z [http://st4.geg.cz/photo/149059_detail.jpg] dne 8.11.2011.http://st4.geg.cz/photo/149059_detail.jpg Dostupný z [http://www.vejnar.com/fotky-prahy/praha-fotky08.jpg] dne 8.11.2011.http://www.vejnar.com/fotky-prahy/praha-fotky08.jpg Dostupný z [http://www.vyletnik.cz/images/vylet/uzivatele/vlasta79/vetruse-cdf.jpg] dne 8.11.2011.http://www.vyletnik.cz/images/vylet/uzivatele/vlasta79/vetruse-cdf.jpg Dostupný z [http://www.northstav.cz/images/reference/dum-kultury-01-big.jpg] dnehttp://www.northstav.cz/images/reference/dum-kultury-01-big.jpg 8.11.2011. Dostupný z [http://im.novinky.cz/mynews/420/14202-top_foto1-7wieq.jpg] dne 8.11.2011.http://im.novinky.cz/mynews/420/14202-top_foto1-7wieq.jpg Dostupný z [http://www.portalymest.cz/obrazky/severoceske-divadlo-opery-a-baletu-usti-nad-labem.jpg] dne 8.11.2011.http://www.portalymest.cz/obrazky/severoceske-divadlo-opery-a-baletu-usti-nad-labem.jpg Dostupný z [http://www.usti-aussig.net/public/fotky/40169d0a3c529_gallery.jpg] dne 8.11.2011. Citace: Text: Vlastní text z archivu autora

7 Metodický pokyn: • Žáci si uvědomí, co je to pojem domov a co pro každého z nich znamená (forma brainstormingu). • Následuje diskuse nad dvěma obrázky lidí bez domova. Jak se cítí, co prožívají. • Ilustrační snímek města Ústí nad Labem, kde žáci žijí. Zamýšlí se nad tím, které budovy a místa jsou pro jejich život nejdůležitější. Diskuse. • Popisky známých budov města Ústí n.L. – znají je děti?


Stáhnout ppt "Anotace Pojem „Domov“ - úvod Autor Mgr. Martin Nosek Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žáci si uvědomí, co pro ně znamená „domov“ Speciální vzdělávací potřeby."

Podobné prezentace


Reklamy Google