Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

27.5.20081 AUTOMOBIL SNŮ Závěrečný projekt z designu průmyslových výrobků Ing. Eliška A. Kubičková Fakulta strojní ZČU.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "27.5.20081 AUTOMOBIL SNŮ Závěrečný projekt z designu průmyslových výrobků Ing. Eliška A. Kubičková Fakulta strojní ZČU."— Transkript prezentace:

1 AUTOMOBIL SNŮ Závěrečný projekt z designu průmyslových výrobků Ing. Eliška A. Kubičková Fakulta strojní ZČU

2 Něco z historie automobilového designu Tříkolka Karla Benze z roku 1885

3 První automobily z konce 19.století byly v podstatě motorizované kočáry (Meteor, Kopřivnice, 1899).

4 Již v počátcích automobilismu se objevily snahy o dosažení maximální rychlosti. Důkazem je i tato ALFA 40/60HP vyrobená v Itálii v roce 1914.

5 Nejkrásnější karoserie vznikly zřejmě v období od 20. do 50. let 20.století. Tyto automobily jsou dnes předmětem zájmu sběratelů. Cord L-29 z r. 1929

6 Bentley Continental – 1952 Ford Thunderbird – 1958

7 Karoserie osobních automobilů se postupně vyvíjely, vznikaly stále jednodušší tvary, které měly lepší vlastnosti z hlediska aerodynamiky, jednodušší konstrukci i technologii výroby, avšak za cenu ztráty krásy a malebnosti.

8 V současné době slaví největší úspěchy malé praktické automobily vhodné zejména pro městský provoz. Zde se také ukazuje, že praktický účelný vůz může mít i velice přitažlivý design. Nissan Micra – 2003

9 Návrh vlastního automobilu Projekt je zaměřen zejména na návrh designu karoserie, který byl navržen ve třech variantách, z nichž byla vybrána poslední varianta, která se jeví nejmalebnější a nejvíce odpovídá záměru přiblížit se v návrhu zašlé kráse automobilů, které jsou dnes označovány jako veterány...

10 Navržené varianty – A

11 Navržené varianty – B

12 Navržené varianty – C

13 Vybraná varianta C byla rozpracována do několika typů vozů řady s označením Elephant. Jednotlivé varianty se liší zejména typem karoserie. Jedna z variant má hybridní ekologický pohon a nese označení Green. Ostatní typy jsou nazvány Silver elephant (sedan), Gold elephant (limuzína) a Red elephant (roadster). Tyto varianty mají také mírně odlišnou výbavu danou předpokládaným využitím.

14 Pokud jde o technické parametry, zvolený typ motoru, koncepci pohonu, řízení, převodovku a další konstrukční skupiny, tak tyto části se také odlišují podle předpokládaného využití vozidla. Nejčastěji je použita klasická koncepce, pouze u sportovního typu red elephant je navržen přední pohon s motorem napříč, který se často používá zejména pro vozy sportovního charakteru.

15 Standardní pohon – koncepce a zástavba ve vozidle

16 Sedan – nejčastější typ pro běžný městský i silniční provoz

17 Limuzína je luxusní provedení s nadstandardní výbavou. Je vhodná i pro reprezentativní účely.

18 Roadster je vybaven předním pohonem a je vhodný pro sportovní jízdu. Očekává se využití zejména na rekreaci, apod.

19 Red elephant – logo slona

20 Red elephant


Stáhnout ppt "27.5.20081 AUTOMOBIL SNŮ Závěrečný projekt z designu průmyslových výrobků Ing. Eliška A. Kubičková Fakulta strojní ZČU."

Podobné prezentace


Reklamy Google