Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Chlév, stáj Pole Skleník Drůbežárna Takto vypěstované potraviny mají často vzhledové nedostatky – nepoužívají se totiž žádné chemické postřiky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Chlév, stáj Pole Skleník Drůbežárna Takto vypěstované potraviny mají často vzhledové nedostatky – nepoužívají se totiž žádné chemické postřiky."— Transkript prezentace:

1

2

3 Chlév, stáj Pole Skleník Drůbežárna

4

5

6 Takto vypěstované potraviny mají často vzhledové nedostatky – nepoužívají se totiž žádné chemické postřiky ani chemická hnojiva. Kompost patří mezi hnojiva povolená v ekologickém zemědělství. Zvířata jsou volně v přírodě, živí se přirozenou potravou.

7

8

9

10

11

12 Rozvoj rybníkářství v Čechách: v 16. stol. jižní Čechy (Třeboňsko) - Štěpánek Netolický a Jakub Krčín - chov kaprů

13 V okolí Třeboně byly nejstarší rybníky zakládány v době Karla IV. (Bošilecký v roce 1355, Dvořiště v roce 1367). V roce 1450 existovalo na Třeboňsku přibližně 20 rybníků a byly budovány další. Největšího rozmachu však dosáhla výstavba rybníků v 16. století. Toto období je spojené s osobností Štěpánka Netolického, který ve službách majitelů třeboňského panství Rožmberků vložil jako první do budování třeboňské rybniční soustavy systém. Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan převzal už dobře a účelně uspořádané rybniční hospodářství, aby je řídil a rozšiřoval ve službách Rožmberků až do roku 1590. K jeho nejznámějším dílům patří rybníky Svět, Rožmberk a Nová řeka.

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26 Krocan dosahuje délky přes 1m a hmotnost některých domácích plemen je až 22,5kg!.

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38 Holub plemenný Francie (550 g) - 500,- Kč / kg

39 Ryby, ptáci V umělých ekosystémech (pole, skleník, drůbežárna, stáj,…) člověk chová hospodářské rostliny a zvířata  nutná dodatková energie (lidská práce, ropa, zavlažování, hnojení, …) šlechtěním – nová plemena zvířat a odrůdy rostlin úpravou dědičných vlastností – geneticky modifikované organismy (GMO) v ekologickém zemědělství = v maximálním souladu s přírodou – bioprodukty RYBY: kapr obecný v Čechách - od 16. stol rozvoj rybníkářství PTÁCI: chov pro maso, vejce a peří řád hrabaví: kur domácí ♂ - kohout, ♀ - slepice, mládě – kuře; všežravec krocan ♀ - krůta, z Ameriky; všežravec řád vrubozobí: kachna (všežravec) husa(býložravec)

40

41

42 Závěr: 1)V jakých ekosystémech člověk pěstuje hospodářské rostliny a zvířata? Co je pro tyto ekosystémy typické? 2)Jak vznikají nová plemena a odrůdy? + Vysvětli zkratku GMO. 3)Co je to bioprodukt? Jak vznik á ? 4)Kter é pt á ky chov á me jak o hospod á řsk á zv í řata a proč?


Stáhnout ppt "Chlév, stáj Pole Skleník Drůbežárna Takto vypěstované potraviny mají často vzhledové nedostatky – nepoužívají se totiž žádné chemické postřiky."

Podobné prezentace


Reklamy Google