Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vypravování VY_32_INOVACE_ČJ-S 8., 9.11. Anotace: Prezentace seznamuje žáky s vypravováním a jeho kompozicí. Věnuje se také správnému tvoření osnovy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vypravování VY_32_INOVACE_ČJ-S 8., 9.11. Anotace: Prezentace seznamuje žáky s vypravováním a jeho kompozicí. Věnuje se také správnému tvoření osnovy."— Transkript prezentace:

1 Vypravování VY_32_INOVACE_ČJ-S 8., 9.11

2 Anotace: Prezentace seznamuje žáky s vypravováním a jeho kompozicí. Věnuje se také správnému tvoření osnovy. Vzdělávací oblast: Český jazyk a literatura Autor: PaedDr. Kajetána Buchtová Jazyk: český Očekávaný výstup: Využívá poznatků o jazyce a stylu ke gramaticky i věcně správnému písemnému projevu a k tvořivé práci s textem nebo i k vlastnímu tvořivému psaní na základě svých dispozic a osobních zájmů. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen : devátý ročník základní školy Anotace: Prezentace seznamuje žáky s vypravováním a jeho kompozicí. Věnuje se také správnému tvoření osnovy. Vzdělávací oblast: Český jazyk a literatura Autor: PaedDr. Kajetána Buchtová Jazyk: český Očekávaný výstup: Využívá poznatků o jazyce a stylu ke gramaticky i věcně správnému písemnému projevu a k tvořivé práci s textem nebo i k vlastnímu tvořivému psaní na základě svých dispozic a osobních zájmů. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen : devátý ročník základní školy Vypravování VY_32_INOVACE_ČJ-S.9.11

3 pozpátku postupně děj Jak se odehrává retrospektivní Způsoby vypravování: chronologicky

4 spisovná čeština přímá řeč nespisovná čeština, nářečí autorská řeč ( vypravěč) řeč postav Nápaditá slovesa

5 osnova ? ? závěr rozuzlení zápletky zápletka začátek děje úvod


Stáhnout ppt "Vypravování VY_32_INOVACE_ČJ-S 8., 9.11. Anotace: Prezentace seznamuje žáky s vypravováním a jeho kompozicí. Věnuje se také správnému tvoření osnovy."

Podobné prezentace


Reklamy Google