Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výroba biopaliv v ČR Jiří Smejkal, 4.ag. Co to jsou biopaliva biopaliva jsou paliva cíleně vyrobená z biomasy a biologického odpadu v ČR se plodiny určené.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výroba biopaliv v ČR Jiří Smejkal, 4.ag. Co to jsou biopaliva biopaliva jsou paliva cíleně vyrobená z biomasy a biologického odpadu v ČR se plodiny určené."— Transkript prezentace:

1 Výroba biopaliv v ČR Jiří Smejkal, 4.ag

2 Co to jsou biopaliva biopaliva jsou paliva cíleně vyrobená z biomasy a biologického odpadu v ČR se plodiny určené pro výrobu biopaliv pěstují na cca 200 000 ha půdy (2% ČR)

3 Rozdělení biopaliv podle skupenství: –tuhá biopaliva: dřevo, sláma, seno –kapalná biopaliva: alkoholová a olejová –plynná biopaliva: bioplyn, dřevoplyn Podle generací: –1. generace: z polysacharidů a olejnin –2. generace: z rostlinných zbytků –3. generace: z řas a mikroorganismů

4 Nejpoužívanější biopaliva dřevo (polena, brikety…) bioethanol (z cukrové třtiny, řepy nebo kukuřice, prodává se jako palivo E85) bionafta (z olejnatých semen) MEŘO – metylester řepkového oleje (z řepkového oleje, v palivu ekodiesel)

5 Výroba bioethanolu Technologie výroby společnosti Sekab: 1 – sklad biomasy, 2 – napařování, 3 – předsacharizace, 4 – celulosní reaktor, 5 – membránový filtrační lis, 5b – sběr ligninu, 6 – detoxikace, 7 – kvašení, 8 – separátor kvasnic, 9 – destilace, 10 – koncentrace výpalků, 11 – skladování bioethanolu

6 Mapa výroben biopaliv

7 Použité zdroje firmy.cz agrofert.cz chemicke-listy.cz wikipedia.org ekoporadny.cz preol.cz


Stáhnout ppt "Výroba biopaliv v ČR Jiří Smejkal, 4.ag. Co to jsou biopaliva biopaliva jsou paliva cíleně vyrobená z biomasy a biologického odpadu v ČR se plodiny určené."

Podobné prezentace


Reklamy Google