Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výroba dveřních křídel rámové konstrukce Používá se řezivo nebo nekonečný vlys a tenkostěnné materiály na výplně. Ostatní materiály vstupující do výroby.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výroba dveřních křídel rámové konstrukce Používá se řezivo nebo nekonečný vlys a tenkostěnné materiály na výplně. Ostatní materiály vstupující do výroby."— Transkript prezentace:

1 Výroba dveřních křídel rámové konstrukce Používá se řezivo nebo nekonečný vlys a tenkostěnné materiály na výplně. Ostatní materiály vstupující do výroby – lepidlo, kování, nátěrové hmoty.

2 Hrubé krácené řeziva (Zkrácení řeziva na potřebný rozměr nebo odstranění nepřípustných vad. Používají se zkracovací pily spodní nebo horní, osazené pilovým kotoučem s trojúhelníkovým souměrným ozubením nebo s) SK plátky střídavě šikmo broušené. (Doporučen úhel čela 5 – 10 o nebo negativní -2 o, rozteč zubů 19 – 30 mm, rychlost posuvu 5 – 20 m/min. Mechanický posuv 5 – 25 m/min.) Řezná rychlost 40 – 10 m/s.

3 Řezání na hrubou šířku (Omítnutí a rozmítnutí řeziva na požadovanou šířku. Řežeme na jedno nebo vícelistových rozřezávacích kotoučových pilách s mechanickým nebo ručním posunem. Kotouče pro podélné řezání.) Posuv na zub u z 0,20 – 0,30 mm při ručním posuvu 10 – 35 m.min. -1. Mechanický posuv 50 – 100 m.min. -1. Řezná rychlost 40 – 100 m.s -1.

4 Odstranění vad (Ručně nebo pomocí optimalizační pily. Pracovník speciální křídou označí začátek a konec vady. Po sejmutí dochází k vyříznutí vady.) Délkové roztřídění. Rychlost posuvu 5 – 20 m.min. -1. Řezná rychlost 40 – 100 m.s -1.

5 Délkové nastavování Nastavování lamel pomocí miniozubu do nekonečného vlysu. Čela po vyfrézování jsou opatřena lepidlem, sražena a zkrácena na požadovanou délku.

6 Čtyřstranné opracování Úprava šířky a tloušťky vlysu pomocí čtyřstranné frézky. Řezná rychlost 30 – 60 m.s -1. Rychlost posuvu 10 – 36 m.min. -1. Posuv na zub 0,6 – 0,9 mm. Oboustranné čepování a přesné krácení Vytvoření čepu a dlabu, přesné zkracování vodorovných a svislých vlysů. Rychlost mechanického posuvu 5 – 25 m.min. -1. Řezná rychlost 40 – 100 m.s -1. Lze zhotovovat na CNC obráběcím centru.


Stáhnout ppt "Výroba dveřních křídel rámové konstrukce Používá se řezivo nebo nekonečný vlys a tenkostěnné materiály na výplně. Ostatní materiály vstupující do výroby."

Podobné prezentace


Reklamy Google