Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Optical Fibre Apparatus Kam kráčí české GEPON sítě Konference „Kam kráčí české bezdrátové sítě“ Sušice 26. 8. 2011 Věra Plodíková OFA s.r.o.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Optical Fibre Apparatus Kam kráčí české GEPON sítě Konference „Kam kráčí české bezdrátové sítě“ Sušice 26. 8. 2011 Věra Plodíková OFA s.r.o."— Transkript prezentace:

1 Optical Fibre Apparatus Kam kráčí české GEPON sítě Konference „Kam kráčí české bezdrátové sítě“ Sušice Věra Plodíková OFA s.r.o.

2 Obsah  Základní vlastnosti a výhody PON/EPON - zkušenosti českých provozovatelů EPON sítí  Aplikace používané v EPON sítích  Vývoj aktivních prvků v EPON sítích  Závěr

3 Klíčové vlastnosti a výhody PON sítí – 5x „P“  Postačující přenosová kapacita  Přiměřená překlenutelná vzdálenost  Prostorově příznivý koncept  Vysoká hustota účastníků na jedno sdílené zařízení v centrální místnosti = menší nároky na prostor, napájení  Nízký počet vláken přivedený do centrální místnosti  Pasivní = nízké provozní náklady  Eliminace aktivních prvků v trase – (poplatky za pronájem, elektřinu, údržbu)  Poskytující dálkový dohled a řízení

4 EPON – 5x „E“  Easy - jednoduchý  Nativní podpora Ethernetu – celý svět je propojen přes Ethernet  Logické komponenty z klasických Ethernet zařízení použitelné i pro EPON  Ekonomický  Jednoduchá zařízení na provoz i údržbu (nízký OPEX), Ethernet zařízení (nízký CAPEX)  Efektivní  Bez konverze protokolu – Ethernet  Elastický  Vzájemná koexistence 1/1G ONU, 2,5/1G ONU, 10/1G ONU a 10/10G ONU v rámci jedné sítě  Evoluční  EPON architektura vychází z existujících Ethernet specifikací

5 Koexistence 1G/2,5G/10G EPON  1G EPON  1310 nm  1490 nm  2,5G EPON  1550 nm  10G EPON  1270 nm  1577 nm

6 Aplikace používané v českých EPON sítích  FTTH – Triple play služby, případně data+hlas  Dohledové/zabezpečovací systémy  FTTB – datové služby, případně v kombinaci s hlasovými

7 FTTH - Triple play Management system OLT ONU

8 Video Monitor OLT ONU

9 FTTB - pouze Ethernet Management system OLT ONU

10 FTTB – Ethernet + inverzní PoE Management system OLT ONU

11 FTTB – Ethernet + VoIP Management system OLT ONU

12 Možnosti migrace na vyšší rychlost  Snížením dělícího poměru – odstraněním jednoho nebo více splitterů z trasy  Přechodem na asymetrický 10/1G EPON  Přechodem na symetrický 10/10G EPON  Změnou FTTB na FTTH

13 Vývoj aktivních prvků v EPON sítích  Přechod od jednoduchých ONU jednotek s několika Ethernet porty k ONU jednotkám se začleněným SIP modulem, RF modulem, WiFi modulem  Postupný přechod ze symetrické 1/1G sítě na asymetrickou 10/1G, případně na symetrickou 10/10G – možnost současného využití 1/1G ONU, 10/1G ONU a 10/10G ONU v rámci jedné sítě

14 Závěr  Úspěch EPONu je dán:  jednoduchostí implementace  přirozeným prostředím pro přenos Ethernetu  nízkými cenami jednotlivých komponent  dostupným řešením pro FTTH i FTTB projekty  možným přechodem na 10GEPON

15 Děkuji vám za pozornost. OFA s.r.o. Skorkovská Praha 9 – Černý Most tel.: e-shop:


Stáhnout ppt "Optical Fibre Apparatus Kam kráčí české GEPON sítě Konference „Kam kráčí české bezdrátové sítě“ Sušice 26. 8. 2011 Věra Plodíková OFA s.r.o."

Podobné prezentace


Reklamy Google