Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Škola pro děti Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2673 Příjemce: Doporučeno pro: 3.ročník Předmět: Český jazyk Autor: Mgr. Miroslava Mrázová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Škola pro děti Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2673 Příjemce: Doporučeno pro: 3.ročník Předmět: Český jazyk Autor: Mgr. Miroslava Mrázová."— Transkript prezentace:

1 Škola pro děti Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2673 Příjemce: Doporučeno pro: 3.ročník Předmět: Český jazyk Autor: Mgr. Miroslava Mrázová Základní škola a Mateřská škola Větřní Školní 232 382 11 Větřní Téma hodiny: Vyjmenovaná slova S – syrový,sychravý,usychat

2 SYROVÝ, SYCHRAVÝ, USYCHAT Vyznač slova se slabikami si,sí/sy,sý!! Na balkóně usychá vyprané prádlo. Venku je sychravé počasí. V lednici je syrové maso. Prádlo pěkně osychalo. Nejvíce vitamínů má zelenina za syrova. Městem se rozezněly sirény. Sledoval rozhlasové vysílání. Dřevo postupně vysychalo. Včera se mi špatně usínalo. Chutná mi francouzský sýr. Potřebuji síťku na motýly. Síra je nerost.

3 Doplň pos__lat SMS zas__t mrkev s__ra je chemický prvek zas__paný sněhem tavený s__r s__chravý den nes__čkujte raraši pos__loval svaly s__n otce kyselina s__rová do akumulátoru s__rovátka nízký les__k s__čel, jako had s__to na písek

4 Vyhledej vyjmenovaná slova Posypal, sytý, dosyta, sýr, sychravý, syrový, usychat, syčet, vysypat, zásyp, syn, vysychat, sýkora, sysel, sýček, zasyčel, synovec, sýrový, sírový, zasít, sítko, sype, sípe, syrovinka, sivé.

5 Slož slova, použij je ve větě ! A R Y S ………………………………………………………………….. A R Í S..………………………………………………………………… N Í Á U S …………………………………………………………………. Ý T Y S ………….……………………………………………………... I T Í S …………………………………………………………………. N Y S ………………………………………………………………….

6 Doplň Byl jednou jeden král a ten měl tři s__ny. Vas__l předváděl na vystoupení svou s__lu. S__ra je žlutý nerost. Třásl se jako os__ka. K S__moně přijede v pros__nci na návštěvu její s__novec. Otesánek byl nenas__ta. Talířek obložíme několika druhy s__rů. Olomoucké s__rečky nemají někteří lidé rádi. Zas__l na poli obilí. S__tý hladovému nevěří. Kamil vypil hořký s__rup proti kašli. Zavolali has__če, aby uhasli požár v bytě na s__dlišti. Sousedův s__nek ochutnal hrníček s__rovátky.

7


Stáhnout ppt "Škola pro děti Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2673 Příjemce: Doporučeno pro: 3.ročník Předmět: Český jazyk Autor: Mgr. Miroslava Mrázová."

Podobné prezentace


Reklamy Google