Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Thaletova věta Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Thaletova věta Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání."— Transkript prezentace:

1 Thaletova věta Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání podléhá autorskému zákonu. Projekt Škola činností CZ.1.07/1.4.00/21.30.20VY_42_INOVACE_M45 © Mgr.Julie Štojdlová Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Základní škola Loket, okres Sokolov

2 Název: Thaletova věta. Anotace: Vysvětlení pomocí pohybu v PowerPointu Thaletovy věty. Autor: Mgr. Julie Štojdlová Jazyk: čeština Očekávaný výstup: žáci pochopí Thaletovou větu, naučí se rýsovat pravoúhlý trojúhelník pomocí Thaletové věty Klíčová slova:KRUŽNICE, PRŮMĚR, TROJÚHELNÍK Druh učebního materiálu: Druh interaktivity: výuková prezentace Cílová skupina: 13 – 14 let Stupeň a typ vzdělávání: 2. stupeň ZŠ Ročník: 8. Vazby na ostatní materiály:

3 Thaletova věta

4 Je daná kružnice k se středem S S d a s průměrem d Koncové body jejího průměru označíme A, B A B a zvolíme libovolný bod C na kružnici. C Pak platí, že trojúhelník ABC je PRAVOÚHLÝ a má pravý úhel u vrcholu C Kružnice kse nazývá Thaletovou kružnici k Každý trojúhelník, nejdelší strana kterého je současně i průměrem opsané kružnice a třetí vrchol kterého se nachází na kružnici, je pravoúhlý. Pravý úhel leží právě naproti nejdelší straně.

5 Seznam použité literatury a pramenů: Autor: Mgr. Julie Štojdlová Základní škola Loket, okres Sokolov julie.stojdlova@zsloket.cz prosinec 2011 Objekty, použité k vytvoření sešitu, jsou součástí SW Smart Notebook nebo pocházejí z veřejných knihoven obrázků (public domain) nebo jsou vlastní originální tvorbou autora.


Stáhnout ppt "Thaletova věta Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání."

Podobné prezentace


Reklamy Google