Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Finanční skupina ERB – PČRB, vhodný partner pro pronikání na trhy od Brestu po Vladivostok JUDr. Jiří Vaňhara, místopředseda představenstva a vrchní ředitel.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Finanční skupina ERB – PČRB, vhodný partner pro pronikání na trhy od Brestu po Vladivostok JUDr. Jiří Vaňhara, místopředseda představenstva a vrchní ředitel."— Transkript prezentace:

1 Finanční skupina ERB – PČRB, vhodný partner pro pronikání na trhy od Brestu po Vladivostok JUDr. Jiří Vaňhara, místopředseda představenstva a vrchní ředitel Únor 2013

2 Obsah 1. Prezentace finanční skupiny 2. Cílová klientela 3. Nabízené produkty 4. Referenční projekty 5. Kontaktní místa 2Evropsko-ruská banka, a.s. www.erbank.cz

3 1. Prezentace finanční skupiny  Vznikla v roce 2008 a provoz zahájila v první polovině roku 2009.  Disponuje obchodními místy v Praze (centrála) a v Karlových Varech.  Obchodní strategie ERB se zaměřuje na podporu a rozvoj obchodních vztahů mezi podnikatelským prostředím v České republice a partnery z vytypovaných států SNS.  Relativně dobrá znalost zázemí v Bělorusku a Ruské federaci.  Naší sesterskou bankou je První česko-ruská banka, se sídlem v Moskvě.  PČRB patří mezi střední ruské banky a nabízí standardní spektrum produktů v oblasti obchodního financování a můžeme říci, že nadstandard v rámci součinnosti s ERB.  PČRB je součástí systému pojištění vkladů RF  Ratingová agentura Moody´s potvrdila rating na úrovni B3 a dle národní ruských měřítek na úrovni Baa2 3Evropsko-ruská banka, a.s. www.erbank.cz

4 1. Prezentace finanční skupiny  Finančních možností ERB a PČRB  Kombinováním finančních možností jsme připraveni obsloužit i náročné projekty z hlediska požadavků na financování.  Rádius působení bankovní skupiny ERB-PČRB  Projevuje se nejen v akceschopnosti na území Moskvy nebo Moskevské oblasti, ale je doložen i zájmem některých dalších oblastí o spolupráci při financování dovozu technologií z ČR např. v Kostromské, Vladimirské, Astrachaňské, Sočinské a dalších oblastech. 4Evropsko-ruská banka, a.s. www.erbank.cz

5 2. Cílová klientela 5Evropsko-ruská banka, a.s. www.erbank.cz  ERB soustřeďuje na drobnou a střední podnikatelskou klientelu, která disponuje exportním potenciálem s vysokou přidanou hodnotou.  Začínající výrobce a obchodníky.  Financování projektů na zelené louce.

6 3. Nabízené produkty 6Evropsko-ruská banka, a.s. www.erbank.cz  V rámci obchodního financování banka nabízí svým klientům produkty dle standardního scénáře  a)Financování před-exportní  b)Exportní financování  krátkodobé (do jednoho roku)  střednědobé na investiční akce (do šesti let)  c)Zvláštní oblastí, která může být pro některé exportéry zajímavá je získání financování na základě smlouvy s bankou o odkupu pohledávek za vybranými ruskými importéry.

7 3. Nabízené produkty 7Evropsko-ruská banka, a.s. www.erbank.cz  Další výhody:  předběžná kalkulace nákladů na financování  kombinací bankovních produktů ve spolupráci s naší sesterskou bankou – PČRB  možnost uskutečňování plateb a inkasa v ruských rublech

8 4. Referenční projekty 8Evropsko-ruská banka, a.s. www.erbank.cz  Spolufinancování společně s PČRB bytového komplexu v SOČI jako část připravované infastruktury pro Olympiádu 2014  Financování subdodávek pro obchodní centrum v SOČI v rámci olympijského programu  Profinancování přípravných akcí (před-export) pro výstavbu aquaparku ve městě Tbilisi  Dodávky technologických celků do Běloruska prostřednictvím Bělarusbank, Bělinvestbank a Bělagroprombank  Bez pojišťovacích smluv banka přímo financovala subdodávky českých exportérů pro elektrárny v RF (Sankt Petěrburg a Voroněž).  Další významnou akcí je spolufinancování rozvoje přepravní infrastruktury systému řeka-moře v Kaspické oblasti.

9 5. Kontaktní místa 9Evropsko-ruská banka, a.s. www.erbank.cz  Štefánikova 78, 150 00 Praha 5 (kontaktní osoby: M. Kukrechtová, J. Sidarenka)  Moskevská 10, 360 01, Karlovy Vary (kontaktní osoba: V. Usová)

10 5. Kontaktní místa 10Evropsko-ruská banka, a.s. www.erbank.cz  Zástupce v Moskvě p. M. Fillipov, který působí současně jako viceprezident banky PČRB na ulici Brestskaja, nedaleko Českého domu a velvyslanectví ČR.

11 11Evropsko-ruská banka, a.s. www.erbank.czwww.erbank.cz Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Finanční skupina ERB – PČRB, vhodný partner pro pronikání na trhy od Brestu po Vladivostok JUDr. Jiří Vaňhara, místopředseda představenstva a vrchní ředitel."

Podobné prezentace


Reklamy Google