Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Odpočívadlo na Dvorských – místo bývalé černé skládky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Odpočívadlo na Dvorských – místo bývalé černé skládky."— Transkript prezentace:

1 Odpočívadlo na Dvorských – místo bývalé černé skládky

2 Cesta Na Dvorské a její okolí je jednou z nejhezčích a nejzajímavějších přírodních lokalit Nečíně – bohužel až do roku 2008 i jednou z nejzanedbanějších: velká černá skládka podél cesty, hromady vybagrované hlušiny u koryta studánky, svoz fekálií na louky, kde ještě stále rostou vstavače a úpolíny! Od roku 2008 Občanské sdružení Místo pro život společně s několika místními občany a školními dětmi začalo lokalitu na Dvorských upravovat. Na místě skládky vzniklo odpočívadlo s vrbovými stavbičkami, místo spadaných jív tu rostou mladé olše, kdysi zarostlá zídka ukazuje krásu nečínské žuly a na borovicích při okraji lesa jsou zavěšeny budky pro sýkorky. Je příjemné tudy procházet. Odpočívadlo na Dvorských – místo bývalé černé skládky

3 Divoká skládka podél cesty

4

5 Odpočívadlo na Dvorských – místo bývalé černé skládky Návrh krajinné architektky Evy Wagnerové na úpravu okolí cesty a odpočívadlo

6

7 Odpočívadlo na Dvorských – místo bývalé černé skládky Při úpravě terénu se obnažila skála. Její tvar a charakter ovlivnil nový návrh budoucího odpočívadla.

8

9

10

11 Odpočívadlo na Dvorských – místo bývalé černé skládky Podél cesty byly ve spolupráci s učiteli a dětmi základní školy vysázeny vrbové tunely.

12

13

14

15

16

17

18 Odpočívadlo na Dvorských – místo bývalé černé skládky Na závěr první fáze úpravy cesty na Dvorské děti z družiny za vydatné pomoci jejich vychovatelek očistily část zarostlé staré kamenné zídky.

19 Odpočívadlo na Dvorských – místo bývalé černé skládky


Stáhnout ppt "Odpočívadlo na Dvorských – místo bývalé černé skládky."

Podobné prezentace


Reklamy Google