Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TUNDRA  V subpolárním p. pásu  Rostliny???. STROMY VYSOKÉ JAKO TRÁVA = TUNDRA  Zimy jsou v tundře tmavé a velice chladné  Co neschová sníh, spálí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TUNDRA  V subpolárním p. pásu  Rostliny???. STROMY VYSOKÉ JAKO TRÁVA = TUNDRA  Zimy jsou v tundře tmavé a velice chladné  Co neschová sníh, spálí."— Transkript prezentace:

1 TUNDRA  V subpolárním p. pásu  Rostliny???

2 STROMY VYSOKÉ JAKO TRÁVA = TUNDRA  Zimy jsou v tundře tmavé a velice chladné  Co neschová sníh, spálí mráz nebo zničí ostré ledové krystalky unášené větrem  V létě rozmrzne tenká svrchní vrstva půdy, ožívá na 2-3 teplé měsíce  Spodní část je zmrzlá celý rok = trvale zmrzlá půda  Prší málo, odpar nízký, půda zmrzlározlehlé bažiny  Z rostlin zde přežijí jenom nízké zakrslé druhy schované v zimě pod sněhem  Porosty nízkých keříků (borůvčí,zakrslá vrba a bříza), mechů a lišejníků, ze zvířat sob, vlk, pižmoň

3 VYBER PRAVDIVÁ TVRZENÍ  Tundra se nachází … (písmeno)  A odpovídá jí obrázek … (číslo) A C D E 4

4


Stáhnout ppt "TUNDRA  V subpolárním p. pásu  Rostliny???. STROMY VYSOKÉ JAKO TRÁVA = TUNDRA  Zimy jsou v tundře tmavé a velice chladné  Co neschová sníh, spálí."

Podobné prezentace


Reklamy Google