Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1 v Dřevozpracujícím družstvu Lukavec Září 2007 Jiří Majer Role benefitů.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1 v Dřevozpracujícím družstvu Lukavec Září 2007 Jiří Majer Role benefitů."— Transkript prezentace:

1 1 v Dřevozpracujícím družstvu Lukavec Září 2007 Jiří Majer Role benefitů

2 2 Jak vzděláváte své pracovníky? „To je dobré, že máte zpracovány potřeby jednotlivých funkčních míst a lidi školíte tak, aby těmto požadavkům vyhověli, ale já se ptal na to, jak lidi vzděláváte?“ Johny Cotton Auditor SGS Rok 1995

3 3 Dva způsoby myšlení Paradigma industriálního věku: „Lidé jsou chápáni jako věci – musíme je kontrolovat a řídit“. Paradigma znalostního věku: „Potřeba využívat všechny čtyři části lidské podstaty – žít, milovat, růst a zanechat odkaz“. „Paradigma stejně jako tradice jen obtížně odchází ze scény“ – S.Covey

4 4 Proč má pro motivaci princip win – win zásadní význam? Je empiricky ověřeno, že dlouhodobě prosperují firmy které se k partnerům chovají způsobem win – win. Proč bychom se k zaměstnancům chovali jinak. Jsou to také naši partneři.

5 5 Co je v případě lidí win – win? Umožnění naplňování všech lidských potřeb: –Žít –Milovat –Růst –Zanechat odkaz

6 6 Co je předpokladem úspěchu firmy? Velmi jednoduše řečeno je to práce jejích lidí pro celek. Ta musí být podpořena vhodným měřením. Pokud platí, že o úspěchu stále větší měrou rozhodují informace, pak jejich sdílení zvyšující jejich hodnotu, nabývá na významu.

7 7 Platí fyzikální zákony i pro lidské tělo? Víte o nějakém důvodu proč to tak není? Já ne. Proto věřím tomu, že znalost fyzikálních zákonů lze využít i v oblasti motivace! Každý z pozorovatelů nějakého jevu z různých stanovišť, vidí něco jiného a to někdy dokonce v různém čase – objektivně, byť někdy jsou rozdíly nepatrné. Samo pozorování tento jev ovlivňuje, do té míry, že koncový stav jevu je určen procesem pozorování – fyzika zatím nedořešila.

8 8 Jak využít různé pohledy Co vidíte? A teď? Pochopit jev v jeho podstatě znamená umět do něj zahrnout všechna pozorování. Tedy i ta která se nám nehodí.

9 9 Ovlivňuje pozorování pozorované? Erwin Rudolf Josef Alexander Schrödinger (1887 – 1961) a problém kočky nazíraný zákony kvantové fyziky. Absurdní? A nejsou absurdní ztráty na finančních trzích, kdy se očekávání mění v realitu? Viz ztráty z hypoték v USA!

10 10 Role benefitů Poskytují pozitivní zpětnou vazbu a fakticky potvrzují úspěch Důležité je to, že benefity musí potvrzovat výjimečnost a tím pomáhat zvyšovat loajalitu zaměstnanců.

11 11 Jaké máme benefity V DDL máme téměř čtyřicet benefitů. Od příplatků na stravování, příspěvků na penzijní připojištění, platby rehabilitace, bezplatné poradenské služby právní a daňové, k jednorázové sociální výpomoci v případě úmrtí zaměstnance. Ty jsou přístupné všem. Je několik benefitů svázaných s pracovní funkcí jako např. možnost používání služebního vozu k soukromým účelům.

12 12 Literatura Stephen Covey - „8.návyk - Od efektivnosti k výjimečnosti“ Michio Kaku - „Einsteinův vesmír“ Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "1 v Dřevozpracujícím družstvu Lukavec Září 2007 Jiří Majer Role benefitů."

Podobné prezentace


Reklamy Google