Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kružnice opsaná trojúhelníku Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kružnice opsaná trojúhelníku Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv."— Transkript prezentace:

1 Kružnice opsaná trojúhelníku Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání podléhá autorskému zákonu. Projekt Škola činností CZ.1.07/1.4.00/21.30.20VY_42_INOVACE_M46 © Mgr.Julie Štojdlová Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Základní škola Loket, okres Sokolov

2 Název: Kružnice opsaná trojúhelníku. Anotace: Vysvětlení pomocí pohybu v PowerPointu sestrojení opsané kružnice Autor: Mgr. Julie Štojdlová Jazyk: čeština Očekávaný výstup: žáci pochopí postup sestrojení, naučí se rýsovat opsanou kružnice dle popsaného postupu Klíčová slova:trojúhelník, osa, strana, průsečík, kružnice Druh učebního materiálu: Druh interaktivity: výuková prezentace Cílová skupina: 11 – 12 let Stupeň a typ vzdělávání: 2. stupeň ZŠ Ročník: 6. Vazby na ostatní materiály:

3 Kru ž nice opsaná trojúhelníku

4 Když říkáme "kružnice opsaná trojúhelníku", představujeme si podobné obrázky? Narýsuj libovolný trojúhelník a pomocí kružítka opiš kolem něj kružnici. Podaří se to napoprvé?

5 Postup sestrojení kružnice opsané trojúhelníku. 1. Narýsuj trojúhelník ABC, ve kterém: Náčrt:

6 2. Sestrojíme osy úseček AB, BC a AC tj. osy stran 3. Průsečík os označ písmenem S 4. Sestroj kružnici se středem v bodě S tak, aby procházela bodem A. Pokud prochází i body B a C, právě jsi sestrojil

7 kružnici opsanou trojúhelníku ABC. Kružnice opsaná trojúhelníku ABC A B C r r r k(S; r) S

8 - osa strany SA = SB = SC = r Osy všech stran trojúhelníku se protnou v jednom bodě. Je to střed OPSANÉ KRUŽNICE.

9 Seznam použité literatury a pramenů: Autor: Mgr. Julie Štojdlová Základní škola Loket, okres Sokolov julie.stojdlova@zsloket.cz duben 2012 Objekty, použité k vytvoření sešitu, jsou součástí SW Smart Notebook nebo pocházejí z veřejných knihoven obrázků (public domain) nebo jsou vlastní originální tvorbou autora.


Stáhnout ppt "Kružnice opsaná trojúhelníku Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv."

Podobné prezentace


Reklamy Google