Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Znak Prahy. Něco o Praze Praha je hlavním a největším městem České republiky, je 14. největší město EU. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Znak Prahy. Něco o Praze Praha je hlavním a největším městem České republiky, je 14. největší město EU. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě,"— Transkript prezentace:

1 Znak Prahy

2 Něco o Praze Praha je hlavním a největším městem České republiky, je 14. největší město EU. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí. Je sídlem velké části státních institucí a množství dalších organizací a firem. Sídlí zde prezident republiky, vláda, ústřední státní orgány a jeden ze dvou vrchních soudů. Mimoto je Praha sídlem řady dalších úřadů, jak ústředních, tak i územních samosprávných celků; sídlí zde též ústředí většiny politických stran a centrály téměř všech církví, náboženských a dalších sdružení s celorepublikovou působností registrovaných v ČR.

3 Libeňský zámek

4 Karlův most

5 Chrám svatého Víta,Václava a Vojtěcha

6 Národní divadlo

7

8 Stavovské divadlo

9 Tančící dům

10 Vyšehrad

11 Rozloučení Prezentaci připravila Slepko Khrystyna. Doufám,že se vám to líbilo. Prezentaci připravila Slepko Khrystyna. Doufám,že se vám to líbilo.

12 Zdroje http://cs.wikipedia.org/wiki/Praha


Stáhnout ppt "Znak Prahy. Něco o Praze Praha je hlavním a největším městem České republiky, je 14. největší město EU. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě,"

Podobné prezentace


Reklamy Google