Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován."— Transkript prezentace:

1 Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Zdenou Kabešovou 3. ročník VÝVOJ ČLOVĚKA

2 ČLOVĚK: - je součástí živé přírody - patří do říše živočichů - stejně jako ostatní živé organismy: - dýchá - přijímá vodu a potravu - vylučuje odpadní látky - rozmnožuje se - roste a vyvíjí se

3 Člověk se od ostatních živočichů liší: - způsobem života - schopnostmi myslet - uvědoměle pracovat - dorozumívat se řečí Ke zdravému životu potřebují: a) dýchat čistý vzduch b) pít nezávadnou vodu c) jíst vhodnou potravu

4 VÝVOJ ČLOVĚKA

5

6 VÝVOJ KOSTRY ČLOVĚKA

7 OBDOBÍ LIDSKÉHO ŽIVOTA: Novorozenec: Kojenec: Batole: Začal samostatně dýchat, přijímat potravu. Je zcela odkázán na péči matky, brouká si, usmívá se. Učí se sedět, lézt, chodit, jíst, vyslovuje první slova, začíná si hrát.

8 Předškolák: Školák: Dospívající: Udržuje čistotu, dále rozvíjí svou řeč, učí se sebeobsluze, hrou napodobuje činnosti dospělých. Povinně navštěvuje školu – učí se číst, psát, počítat, učí se o světě okolo nás. Připravuje se na své povolání, studuje nebo se učí řemeslu.

9 Dospělý: Starý člověk ( senior): Vykonává povolání – pracuje, zakládá rodinu, přivádí na svět děti a pečuje o ně. Odchází do důchodu, užívá si odpočinku, těší se na péči celé rodiny, pobírá důchod.

10 Novorozenec: Kojenec: Batole: Začal samostatně dýchat, přijímat potravu. Je zcela odkázán na péči matky, brouká si, usmívá se. Učí se sedět, lézt, chodit, jíst, vyslovuje první slova, začíná si hrát. Udržuje čistotu, dále rozvíjí svou řeč, učí se sebeobsluze, hrou napodobuje činnosti dospělých. Povinně navštěvuje školu – učí se číst, psát, počítat, učí se o světě okolo nás. Připravuje se na své povolání, studuje nebo se učí řemeslu. Předškolák: Školák: Dospívající: Dospělý: Starý člověk ( senior): Vykonává povolání – pracuje, zakládá rodinu, přivádí na svět děti a pečuje o ně. Odchází do důchodu, užívá si odpočinku, těší se na péči celé rodiny, pobírá důchod. SPRÁVNĚ PŘIŘAĎTE:

11 www.obrazkyzdarma.cz Zdroje informací, obrázků, literatury: Učebnice: Prvouka pro 3. ročník – nakladatelství Alter


Stáhnout ppt "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován."

Podobné prezentace


Reklamy Google