Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Opakování 6. třídy ZŠ TGM Rajhrad Autor: M. Kocmanová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Opakování 6. třídy ZŠ TGM Rajhrad Autor: M. Kocmanová."— Transkript prezentace:

1 Opakování 6. třídy ZŠ TGM Rajhrad Autor: M. Kocmanová

2

3  1) Co znázorňuje obrázek?  2) V kterém období se člověk živil pouze lovem a sběrem?  3) Jaké znáš vývojové fáze člověka?  4) Kolik mužů je na obrázku?  5) Jaké zbraně drží v rukou?  6) Co všechno mohl člověk z takového úlovku zpracovat?  7) Která významná pravěká naleziště se nacházejí na našem území?

4

5  1)Jakým způsobem se živí lidé zobrazení na ilustracích?  2)V jaké době došlo k této zásadní změně?  3)Jak se nazývá oblast, kde se poprvé člověk začal živit tímto způsobem?  4)Která zvířata si člověk první ochočil?  5)Jak se jmenuje typ obydlí na obrázku?  6)Která zvířata jsou na obrázku?  7)Co dělá muž na obrázku vpravo dole?

6

7  1)Které dvě starověké říše jsou vyznačeny na mapě?  2)Jaké jsou hlavní znaky starověku?  3)Kolem kterých řek se rozkládaly tyto říše?  4)Jaké typy písma jsou na menších obrázcích?  5)Na co se psalo v těchto říších?  6)Jakou barvu má podklad mapy?  7)Jakou barvou byly vyznačeny říše?

8

9  1) Jak se jmenují stavby na obrázku?  2) K čemu sloužily?  3) Kde se tyto stavby nacházejí? (Doplň stát i bližší místo)  4) Kolik staveb je na tomto obrázku?  5) Jak se nazýval panovník na menším obrázku?  6) Víš, jak se jmenoval panovník, jehož hrobka byla objevena nevykradená?

10

11  1) Jak se nazývá tato stavba?  2) K čemu sloužila?  3) Kolik strážných věží je na obrázku?  4) Znáš nějakou zajímavost o této stavbě?  5) Jaké vynálezy byly objeveny v zemi, odkud fotka pochází?  6) Co je to hedvábná stezka?

12

13  1) Jak se jmenuje město na obrázku?  2) Kde se nachází toto město?  3) Jak se nazývá posvátný pahorek nad městem?  4) Jaký způsob vlády byl ve starověku rozšířen v tomto městském státě?  5) Jak se jmenuje bohyně na obrázku? Co měla tato bohyně na starost?  6) Co drží bohyně v pravé ruce? Jaké zvíře má u nohou?

14 Forum Romanum

15  1) Jak se nazývá místo na obrázku?  2) V kterém městě se nachází?  3) K čemu sloužilo toto místo ve starověku?  4) Co představuje menší obrázek?  5) Jak se dělilo obyvatelstvo tohoto města v antice?  6) Kdy bylo toto město podle pověsti založeno?

16

17  1)Jak se jmenuje tento slavný římský vojevůdce a vládce?  2)Kterou provincii ovládl a spravoval?  3)Kdy byl zavražděn a proč?  4)Znáš nějaký jeho památný výrok?  5)Jak se nazývá voják na dalším obrázku?  6) Co drží voják v pravé a co v levé ruce?  7) Co má za pasem? 

18  http://ckmamutitlapa.webnode.cz/pravek/zivot-v- praveku/ http://ckmamutitlapa.webnode.cz/pravek/zivot-v- praveku/  http://www.jedlekastany.cz/main.php?menu=2&n=1&o=1 http://www.jedlekastany.cz/main.php?menu=2&n=1&o=1  http://zskunratice.pilotmedia.cz/ucitele/predmety/dejepis /dejepis-6-rocnik/staroveky-egypt-a-mezopotamie-197/ http://zskunratice.pilotmedia.cz/ucitele/predmety/dejepis /dejepis-6-rocnik/staroveky-egypt-a-mezopotamie-197/  http://hci.webpark.cz/klinove.html http://hci.webpark.cz/klinove.html  http://hci.webpark.cz/hieroglyfy.html http://hci.webpark.cz/hieroglyfy.html  http://www.akva.cz/php/pic.php?pic=../files/diskuze/149 3/pyramidy.jpg&popis=pyramidy http://www.akva.cz/php/pic.php?pic=../files/diskuze/149 3/pyramidy.jpg&popis=pyramidy  http://katka-ladushka.blog.cz/0802/velka-cinska-zed http://katka-ladushka.blog.cz/0802/velka-cinska-zed  http://www.ckvalaska.cz/poznavaci_zajezdy/velky-okruh- reckem/ http://www.ckvalaska.cz/poznavaci_zajezdy/velky-okruh- reckem/  http://odveci.wordpress.com/2008/02/18/rim- drancovany-vandaly/ http://odveci.wordpress.com/2008/02/18/rim- drancovany-vandaly/  http://starovekyrim.webnode.cz/staroveky-rim-uvod/


Stáhnout ppt "Opakování 6. třídy ZŠ TGM Rajhrad Autor: M. Kocmanová."

Podobné prezentace


Reklamy Google