Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ahoj, dovol, abych se představil. Jmenuji se Sčítálek a tak nějak jsem se jednoho dne objevil ve škole. Moc se mi líbila čísla, ale dětem se dařilo jen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ahoj, dovol, abych se představil. Jmenuji se Sčítálek a tak nějak jsem se jednoho dne objevil ve škole. Moc se mi líbila čísla, ale dětem se dařilo jen."— Transkript prezentace:

1

2 Ahoj, dovol, abych se představil. Jmenuji se Sčítálek a tak nějak jsem se jednoho dne objevil ve škole. Moc se mi líbila čísla, ale dětem se dařilo jen někdy. Tak jsem se rozhodl pomoci.

3 Nejdříve jsem jen chodil a šeptal dětem do ouška: „Máš pochvalu, všechno správně!“ nebo „Zkus si to ještě zkontrolovat.“

4 Jednoho dne jsem si řekl, že bych některé zajímavosti mohl napsat. To víš, nemohu být ve všech třídách najednou. Tak jsem si sedl a s pomocí jiných lidí vznikl postupně příběh.

5 Jako první vznikl příběh skřítka Sčítálka. Je to povídání o všem kolem nás doplněné o příklady. Má pomoci žákům prvních až třetích tříd s matematikou.

6 Potom jsem zjistil, že velmi těžké příklady jsou slovní úlohy. Těm se doopravdy děti vyhýbají. Tak jsem si napsal slovní úlohy od druhé až do páté třídy.

7 Kdybych je dal všechny do jedné knihy, tak by byla moc tlustá a těžká. Navíc jsem chtěl doplnit i řešení. Takže v tuto chvíli mám připravenou knihu se slovními úlohami pro čtvrťáky a na dalších pracuji.

8 Představte si, že matematika pokračuje i v dalších ročnících. A jsou tam opravdu zajímavé jevy. Hned na začátek jsou to zlomky. Nevěříte? Máte možnost si mnoho příkladů spočítat. Zatím jich mám 500 a k tomu dalších 60 slovních úloh.

9 Tak a teď už je jen na Vás, kterou knihu si vyberete. Určitě zažijete spoustu zábavy a zjistíte, že matematika je jedna velká hra.


Stáhnout ppt "Ahoj, dovol, abych se představil. Jmenuji se Sčítálek a tak nějak jsem se jednoho dne objevil ve škole. Moc se mi líbila čísla, ale dětem se dařilo jen."

Podobné prezentace


Reklamy Google