Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

„Vše o všem“… Vše pro volný čas....

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "„Vše o všem“… Vše pro volný čas...."— Transkript prezentace:

1 „Vše o všem“… Vše pro volný čas...

2 Na mojí stránce můžete najít vše co se týká:
Horoskopů Zumby Harryho Pottera Francie Itálie Španělska Reklamy Propagandy …a něco málo o Mariah Carey a SWEDISH HOUSE MAFII

3 Harry Potter …je sedmidílný příběh, který se skládá z těchto kapitol:
Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Vězeň z Azkabanu Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Princ dvojí krve Harry Potter a Relikvie smrti

4 Harry James Potter je hlavní postava stejnojmenné série od J. K
Harry James Potter je hlavní postava stejnojmenné série od J. K. Rowlingové. Jeho rodiči byli James Potter a Lily Potterová. Byli však zavražděni zlým černokněžníkem jménem lord Voldemort. Harry útok přežil a byl vychováván u své tety a strýce. Byli to mudlové a chovali se k Harrymu skoro celých deset let jako ke kusu hadru. Mezi čaroději je známou celebritou. Ačkoliv téměř nikdo neví, jak to udělal, stal se nejen jediným, kdo přežil Voldemortův útok kletbou Avada kedavra, ale navíc přitom Voldemorta těžce zranil. Později se dozví, že důvodem jeho přežití byla oběť jeho matky. Navíc bylo předpovězeno, že Harry a Voldemort jsou spojeni věštbou, podle níž ani jeden z nich nemůže žít, jestliže druhý zůstává naživu, tedy že jeden musí zabít druhého.

5 Sova Hedvika Hedvika je Potterova sova. Harry se později rozhodne sovu pojmenovat Hedvika, protože najde toto jméno ve své nové učebnici Dějiny čar a kouzel. Hedvika s Harrym prožívá všechny roky jeho studia na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Většinu času žije ve školním sovinci. Hedvika zemře v sedmém díle knihy (Harry Potter a Relikvie smrti). Při převozu Harryho ze Zobí ulice do bezpečí jí zasáhne smrtící kletba jednoho ze Smrtijedů.

6 Mariah Carey Profese: Herečka, zpěvačka, návrhářka Datum narození: Místo narození: New York, USA Znamení: Beran

7 Mariah Carey je americká popová zpěvačka, textařka, herečka a návrhářka. Se svými 230 miliony prodaných hudebních nosičů je nejprodávanější zpěvačkou na světě. Také jako jedna z mála zazpívá až pět oktáv. Má celkem 18 skladeb na prvním místě v hitparádě USA. Před ní jsou už jen Beatles. Jako jedna ze tří žen, které se živí zpěvem se umístila na šestém místě jako nejbohatší žena v zábavním průmyslu (325 milionů dolarů). Za prodejnost alb získala 70 x platinové ocenění.

8 Svátek zamilovaných Svatý Valentýn je opravdu historicky doložená postava a tudíž je tento svátek stejně významný jako jiné historické události, ikdyž většina dnešních Čechů ho považuje za americkou převzatost. V tento den si zamilovaní po celém světě prokazují v svoji lásku Valentýnkou, na počest svatého Valentýna, kněze, který za lásku položil svůj život.

9 První „valentýnka“ se poslala někdy na počátku 19. století
První „valentýnka“ se poslala někdy na počátku 19. století. Nekupovala se, ale celá se vyráběla ručně. Byla většinou bohatě zdobena, kreslily se na ni různé ornamenty a zdobila se květinami, semínky a jinými přírodninami. Valentýn je opředen spoustou pověstí, zvyků a tradic, o kterých už dnes asi nikdo nezjistí, jestli jsou opodstatněné či nikoli. Ale každopádně není nic špatného na tom, dát svému okolí alespoň jednou za rok najevo, že vám na nich záleží a darovat, alespoň kvůli jejich radosti, když už ne kvůli pověsti o sv. Valentýnovi, malý dáreček či přáníčko.

10 Děkuji za pozornost Vypracovala: Veronika Dragonová Konec


Stáhnout ppt "„Vše o všem“… Vše pro volný čas...."

Podobné prezentace


Reklamy Google