Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fantasy Harry Potter a Eragon. Fantasy FFFFantasy může být literární, výtvarné a filmové umění VVVVychází z mytologie a pohádek VVVV fantasy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fantasy Harry Potter a Eragon. Fantasy FFFFantasy může být literární, výtvarné a filmové umění VVVVychází z mytologie a pohádek VVVV fantasy."— Transkript prezentace:

1 Fantasy Harry Potter a Eragon

2 Fantasy FFFFantasy může být literární, výtvarné a filmové umění VVVVychází z mytologie a pohádek VVVV fantasy se vyskytují nadpřirozené bytosti: elfové, trpaslíci, hobiti, draci, lykantropové, trolové, upíři, démoni, víly ZZZZákladním kamenem fantasy je vetšinou MAGIE

3 Autoři fantasy  Robert E. Hodwar a J. R. R. Tolkien nejvíce ovlivnili celkový fantasy žánr  Fantasy autor je např. i J. K. Rowlingová autorka dětské série knihy pod jménem Harry Potter nebo Christopher Paolini a jeho knihy Eragon a Eldest

4 Podžánry fantasy HHHHistorické fantasyse - vyznačuje podobností světa, ve kterém se odehrává, s reálnou historií HHHHrdinné fantasy - bývá založena na dobře propracovaném světě, jehož mytologii tvoří (J.R.R. Tolkien) MMMMeč a magie - tímto titulem lze označovat i fantasy obecně, ale v užším smyslu se jedná o díla, která kladou důraz na meč, tedy na fyzické nebezpečí a akci TTTTajemná fantasy - je fantasy na hranici s hororem nebo šířeji díla, spadající zároveň do fantasy i hororu. VVVVědecká fantasy - zahrnuje díla, která používají sci-fi i fantasy prvky.

5 J. K. Rowlingová  Joanne Rowlingová (v angličtině Joanne Rowling * 31. července 1965 v Yate), resp. J. K. Rowlingová (J. K. Rowling), je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi. Tato knižní série znamenala pro Rowlingovou celosvětový úspěch včetně řady ocenění.  Rowlingová se - stejně jako řada dalších literárních, hudebních či filmových osobností - krátce objevila jako postavička v americkém kresleném sitcomu Simpsonovi.  Rowlingová se vdala v roce 2001 za Dr. Neila Murraye. O dva roky později se jim narodil syn David Gordon Rowling Murray a v roce 2005 dcera Mackenzie Jean Rowling Murray. Rowlingové se tak splnil životní sen mít tři děti.

6 Harry Potter a kámen mudrců  Anglický název  Autor(ka) - J.K.Rownlingová  Nakladatelství - Albatros (Bloomsbury)  Rok vydání - 2000 (1997)  Počet stran –  Ilustrace - Galina Miklínová  Doporučený věk - 9-99let  Překlad - Vladimír Medek  Hodnocení - 9/10

7 Harry Potter a tajemná komnata  Anglický název -  Autor(ka) - J.K.Rownlingová  Nakladatelství - Albatros (Bloomsbury)  Rok vydání - 2000 (1998)  Počet stran -  Ilustrace - Galina Miklínová  Doporučený věk - 9-99let  Překlad - Vladimír Medek  Hodnocení - 8/10

8 Harry Potter a vězen z Azkabanu  NÁZEV ORIGINÁLU: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban  AUTOR: J. K. Rowlingová  PŘEKLADATEL:Medek, Vladimír  NAKLADATELSTVÍ:Albatros  POČET STRAN:386  JAZYK:Česky  VAZBA:vázaná  ROK VYDÁNÍ:2003 (4. vydání)

9 Harry Potter a Ohnivý pohár  NÁZEV ORIGINÁLU: Harry Potter and the Goblet of Fire  AUTOR: J. K. Rowlingová  PŘEKLADATEL: Medek, Vladimír  NAKLADATELSTVÍ: Albatros  POČET STRAN: 574  JAZYK: Česky  VAZBA: vázaná  ROK VYDÁNÍ: 2003 (4. vydání)

10 Harry Potter a Fénixův řád  NÁZEV ORIGINÁLU: Harry Potter and the Order of the Phoenix  AUTOR: J. K. Rowlingová  PŘEKLADATEL: Medek, Pavel  NAKLADATELSTVÍ: Albatros  POČET STRAN: 800  JAZYK: Česky  VAZBA: vázaná  ROK VYDÁNÍ: 2004 (1. vydání)

11 Harry Potter a Princ dvojí krve  NÁZEV ORIGINÁLU: Harry Potter and the Half-Blood Prince  AUTOR: J. K. Rowlingová  PŘEKLADATEL: Medek, Pavel  NAKLADATELSTVÍ: Albatros  POČET STRAN: 600  JAZYK: Česky  VAZBA: vázaná  ROK VYDÁNÍ: 2005 (1. vydání)

12 Harry Potter 7.  Předpokládaný název je Harry Potter and Deathly Hallows  Datum vydání 21. června 2007

13 FanFiction Harry Potter  Na internetu jsou i lidé, kteří si vytváří svoje vlastní příběhy Harryho Pottera. I já jsem jednou z nich  Všichni, co píší povídky na téma HP jsou jeho fanoušky a krátí si chvíle psaním svých vlastních příběhů  Jedni z nejproslulejších autorů jsou Babikate, Lilyann Thumn a Vruon  Nejznámější a největší počet díl náleží Blanch  FanFiction archivy: Je jich několik – největší je http://fanfiction.potterharry.net/cze/ http://fanfiction.potterharry.net/cze/

14 Film 1. - 4.

15

16 Christopher Paolini  Christopher Paolini (nar. 17. listopadu 1983) je americký spisovatel, autor knih Eragon a Eldest. Tyto knihy jsou součástí trilogie Odkaz Dračích jezdců. Třetí, závěrečný díl by se měl jmenovat Empire. Příběh se odehrává ve fiktivním fantasy světě Alagaësia.  Paolini se narodil v listopadu roku 1983 v Jižní Kalifornii. Mimo několika let na Aljašce žil se svými rodiči, mladší sestrou Angelou a kočkou s kokršpanělem v Montaně. K tvorbě ho inspirovala místní nádherná příroda.

17 Eragon  Název originálu: Eragon  Autor: Christopher Paolini  Překladatel: Olga Machútová  Nakladatelství: Fragment  Počet stran: 488  Jazyk: Česky  Vazba: vázaná  Rok vydání: 2004 (1. vydání)

18 Eldest  Anglický název: Eragon  Autor: Christopher Paolini  Překladatel: Olga Machútová  Počet stran: 654  Provedení: vázané  Jazyk: čeština  Nakladatelství: Fragment  Rok vydání: 2006 (2. vydání)

19 Mapa Alagaësia

20 Film Eragon

21

22 Created by Monika Valoušková


Stáhnout ppt "Fantasy Harry Potter a Eragon. Fantasy FFFFantasy může být literární, výtvarné a filmové umění VVVVychází z mytologie a pohádek VVVV fantasy."

Podobné prezentace


Reklamy Google