Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

: Autorka: J. K. Rowlingová Alena Koukalová. Tato kniha je o chlapci Harrym Potterovi a jeho dvou kamarádech Hermioně a Ronovi. Ti chodí do školy Čar.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: ": Autorka: J. K. Rowlingová Alena Koukalová. Tato kniha je o chlapci Harrym Potterovi a jeho dvou kamarádech Hermioně a Ronovi. Ti chodí do školy Čar."— Transkript prezentace:

1 : Autorka: J. K. Rowlingová Alena Koukalová

2 Tato kniha je o chlapci Harrym Potterovi a jeho dvou kamarádech Hermioně a Ronovi. Ti chodí do školy Čar a Kouzel v bradavicích. Jednoho dne zjistí, že ve škole je nějaká tajemná komnata, která byla znovu otevřena. Ve škole se začínají dít divné věci. Mudlovští studenti ( lidé) zkamenívají. Harry Ron a Hermiona začnou pátrat po Tajemné komnatě. Nejdříve míchají mnoholičný lektvar, aby se mohli změnit v Malfoyovi kumpány a dozvědět něco o Tajemné komnatě. Potom pátrají v knihovně a Hermiona zkamení (protože je mudlovská studentka). Když bude Hermiona na ošetřovně, Ron a Harry zjistí, že Hermiona má v ruce lísteček a na něm je napsáno: V tajemné komnatě je ukryt bazilišek. Harry se vydá do umývárny ufňukané Uršuly a tam objeví vchod do tajemné komnaty. Vydá se tam s Ronem. Harry pobije Baziliška a vezme Ginny. Na ošetřovně seženou lék pro Hermionu a uzdraví se, potom ještě Harry osvobodí domácího skřítka. A všechno dobře dopadne. KONEC

3 Harry Potter Hermiona Grangerová Ron Weasly

4 J. K. Rowlingová, je britská spisovatelka, známá zejména díky ř ad ě knih o č arod ě jnickém u č ni Harry Potterovi. Tato kni ž ní série znamenala pro Rowlingovou celosv ě tový úsp ě ch v č etn ě ř ady ocen ě ní. V únoru 2004 magazín Forbes odhadl její majetek na 576 milion ů liber. Autorka se tak stala prvním dolarovým miliardá ř em, který získal svoje bohatství psaním knih. Rowlingová se narodila v Chipping Sodbury, Gloucestershire ve Spojeném Království v roce 1965. Spole č n ě se svou matkou, otcem a sestrou Dianou se p ř est ě hovala do Winterbourne, Bristolu a nakonec do Tutshillu. Navšt ě vovala Wyedeanskou st ř ední školu, kde č asto svým p ř átel ů m vypráv ě la p ř íb ě hy

5 Tato kniha se mi líbí, protože je hodn ě dobrodružná a napínavá. Taky je tam hodn ě č ar a Kouzel.

6 A TO UŽ JE VŠECHNO


Stáhnout ppt ": Autorka: J. K. Rowlingová Alena Koukalová. Tato kniha je o chlapci Harrym Potterovi a jeho dvou kamarádech Hermioně a Ronovi. Ti chodí do školy Čar."

Podobné prezentace


Reklamy Google