Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Blink 182 Moje oblíbená punková a rocková skupina.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Blink 182 Moje oblíbená punková a rocková skupina."— Transkript prezentace:

1

2 Blink 182 Moje oblíbená punková a rocková skupina

3 Něco o nich Skupina Blink vznikla roku 1992 a po několika ne moc úspěšných demo nahrávkách podepsalo trio Mark Hoppus, Tom Delonge a Scott Raynor smlouvu s hudebním vydavadelstvím. Skupina Blink vznikla roku 1992 a po několika ne moc úspěšných demo nahrávkách podepsalo trio Mark Hoppus, Tom Delonge a Scott Raynor smlouvu s hudebním vydavadelstvím. Krátce po vydání alba museli ke svému názvu přidat ještě číslovku 182, protože kapela Blink už existovala. Krátce po vydání alba museli ke svému názvu přidat ještě číslovku 182, protože kapela Blink už existovala. Po mnoha neshodách byl z kapely vyhozen bubeník Scott Raynor a na jeho místo přišel mnohem lepší Travis Baker. Po mnoha neshodách byl z kapely vyhozen bubeník Scott Raynor a na jeho místo přišel mnohem lepší Travis Baker. Poté vydali mnoho velmi úspěšných alb a byli moc slavní. V roce 2003 vyšlo velmi povedené album s názvem Blink – 182, ale bohužel se stalo poslední. Prvního listopadu 2005 vydala společnost Geffen records výběr hitů Blink 182 a o několik týdnů později skupina ohlašuje pauzu na neurčito! Poté vydali mnoho velmi úspěšných alb a byli moc slavní. V roce 2003 vyšlo velmi povedené album s názvem Blink – 182, ale bohužel se stalo poslední. Prvního listopadu 2005 vydala společnost Geffen records výběr hitů Blink 182 a o několik týdnů později skupina ohlašuje pauzu na neurčito!

4

5 Tom Delonge  Zpěv a kytara  Narodil se v Kalifornii a byl velmi problematické dítě. Vyhodili ho ze školy, protože byl opilý při basketbalu ale potom se do školy stejně opět vrátil.  Rodiče v noci budil ze spánku troubením na trumpetu, nezdálo se, že je hudebně nadaný, ale přes to se věnoval kytaře.  Tom objevil punk na prázdninách v Oregonu u kamaráda a zamiloval si ho.  Po střední škole spolu s kamarádem Markem založil kapelu Blink.

6 Mark Hoppus  Mark chodil na střední školu v Kalifornii.  V Blink 182 působil jako baskytarista a a zpěvák.  Byl to on, kdo se objevil nahý na jevišti na MTV, kde vystupovali s písničkou “What‘s my age again?“ a dokonce jednou při koncertě vzal nafukovací ovci a do zadku jí strčil bubnovací paličky a hodil ji mezi fanoušky.  Umí ale úžasně psát songy: “Dammit“ složil za 5 minut a kluk, který spáchal sebevraždu ho inspiroval pro napsání písníčky “Adam‘s song“.  Spolu s Tomem Delongem založil firmy Macbeth a Atticus. Nyní je ve skupině Plus 44.

7 Travis Baker  Travis Baker ve skupině blink 182 hrál na bicí.  Žil v poměrně špatné čtvrti a v den, kdy nastupoval na střední školu mu zemřela matka na rakovinu, ale to ona ho přivedla k hudbe. Už ve čtyřech letech hrál na bicí a na smrtelné posteli mu řekla, aby dál hrál hudbu a splnil si své sny.  Hrál v mnoha punkových skupinách, ale v Blink 182 se proslavil.  Po celém těle má tetování a piercing a navenek není tak bláznivý jako Mark a Tom, ale pořád je to ten, co sedí za vším tím povykem na svém trůně.  Nyní ještě s Markem Hoppusem hraje ve skupině +44.

8

9 Alba  V roce 1993 nahráli Blink 182 první demo album Flyswattwer, avšak bez úspěchu. Ještě tento rok vydali nové demo album s názvem Budha,ale také bez úspěchu. Roku 1995 vyšlo album Cheshire Cat, potom následoval úspěch.  Byl rok 1997 a bylo vydáno nové úspěšné album Dude ranch a v roce 1998 byla vydána reedice alba Budha.  Roku 1999 vydali jedno z nejúspěšnějších alb Enema of state, díky kterému dostala skupina mnoho ocenění. V létě 2000 skupina vydala album s názvem The Mark, Tom and Travis show a poslední album Take of your pants and jacket dostalo Blink 182 na vrcholy hitparád.

10 Důvod rozpadu  Travis Baker, bubeník skupiny tvrdí o rozpadu Blink 182, že viníkem je kytarista Tom Delonge. Ten chtěl totiž trávit víc času se svojí rodinou, a že už nechce hrát tento druh hudby.  Zbývající dva členové skupiny už se s Tomem nevídají ani s ním nejsou v kontaktu. Založili novou skupinu, a to Plus 44.

11 BLINK 182 PLUS 44


Stáhnout ppt "Blink 182 Moje oblíbená punková a rocková skupina."

Podobné prezentace


Reklamy Google