Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

The Rolling Stones. Satisfaction Toto je jedna z jejich nejlepších písní.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "The Rolling Stones. Satisfaction Toto je jedna z jejich nejlepších písní."— Transkript prezentace:

1 The Rolling Stones

2 Satisfaction Toto je jedna z jejich nejlepších písní

3 Historie skupiny ► Anglická rocková skupina, vedle Beatles vůbec nejslavnější. Původně vyšli z rhythm’n’blues. Tento styl ale obohatili o řadu vlivů a vytvořili originální vlastní styl. M. Jagger (nar. 1943, vl. jm. Michael Philip Jagger) a K. Richard (nar. 1943, vl. jm. Keith Richards) se poprvé setkávají v r. 1951 na základní škole v Dartfordu, poblíž Londýna. Kolem r. 1960 spolu hrají v londýnské R&B skupině Little Boy Blue & The Blue Boys. V r. 1962 se v Londýně objevuje B. Jones (nar. 1942, vl. jm. Lewis Brian Hopkin - Jones), který hraje s Alexisem Kornerem ve sk. Blues Incorporated, v níž se objevují i Ch. Watts a Jagger.

4 ► Rollin’ Stones v sestavě „Rolling Stones“ (1964) debutují 12. 7. 1962 v klubu Marquee. V říjnu vznikají první nahrávky – ve složení „Album England’s Newest Hit Makers – The Rolling Stones“ (1964). V prosinci se přidává Bill Wyman (nar. 1936, vl. jm. William Perks), předtím ve sk. Cliftons. D. Taylor odchází a později zakládá Pretty Things. V lednu 1963 přichází Ch. Watts (nar. 1941, vl. jm. Charles Robert Watts) namísto Chapmana. V květnu se stává manažerem souboru Andrew Oldham a název se pozměňuje na Rolling Stones. Odchází Stewart, který poté působí jen jako výpomocný hudebník (zemřel v prosinci 1985).

5

6 ► V červnu 1963 vychází 1. singl - Come On (od Chucka Berryho). Následuje úspěšnější I Wanna Be Your Man (od Beatles). V r. 1964 vychází 1. album znamenající vrchol amer. hitparády. Skupina tam rovněž poprvé koncertuje. V Anglii se stávají hity písně It’s All Over Now a Little Red Rooster (v obou případech 1. místo angl. hitp.). Hudebníci píší i pro zpěvačku Mariane Faithfull, v té době Jaggerovu přítelkyni. Prvním singlem s vlastní skladbou je v r. 1965 The Last Time (1. v Anglii). Brzy následují hity Satisfaction a Get Off Of My Cloud (oba první v USA i v Anglii).

7 Členové

8 Mick Jagger ► Anglický rockový zpěvák (plus g, keyb, harm, perc) a skladatel, původem z Dartfordu, nar. 1943, vl. jm. Michael Philip Jagger. Ovlivněn především slavnými černošskými zpěváky (Chuck Berry, Muddy Waters, Little Richard, Fats Domino). Začínal ve sk. Little Boy Blue And The Blue Boys. Od r. 1962 člen sk. Rolling Stones. V r. 1970 hraje ve filmu Ned Kelly (film. soundtrack vyšel na zn. United Artists). Album Performance (1970) obsahuje hudbu k filmu, v němž hrál i sám Jagger. V r. 1970 z něho vyšel i singl Memo Chuck BerryFats DominoRolling StonesChuck BerryFats DominoRolling Stones

9 Mick Jagger

10 Keith Richards

11 Ronnie Wood

12 Charlie Watts

13


Stáhnout ppt "The Rolling Stones. Satisfaction Toto je jedna z jejich nejlepších písní."

Podobné prezentace


Reklamy Google