Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Populární hudba vypracovala: Mgr. Květa Stejskalová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Populární hudba vypracovala: Mgr. Květa Stejskalová."— Transkript prezentace:

1 Populární hudba vypracovala: Mgr. Květa Stejskalová

2  Za populární hudbu můžeme považovat většinu hudebních stylů kromě hudby klasické a lidové.  Je nejvíce propagovaná pomocí různých medií.  Během dekád prošla vývojem a změnami, zahrnuje mnoho stylů.

3 Třicátá a čtyřicátá léta  V tomto období byl velice oblíben blues a country.  Mezi bluesové umělce patří např. B. B. King nebo Ray Charles.  Z country stylu jsou známí např. Johny Cash, Loretta Lynn, ze současných umělců Taylor Swift, František Nedvěd a mnoho dalších.

4 Padesátá léta  V padesátých letech prvenství na hudebním poli zaznamenával jazz, swing a rock‘n‘roll.  K velkým osobnostem těchto stylů patří Frank Sinatra, Peggy Leeová, Bobby Darin, Elvis Presley.

5 Šedesátá léta  Toto období je známé především rock‘n‘rollem, jazzem a RnB.  Mezi hvězdy patřili Aretha Franklinova, Steve Wonder a nesmrtelní Beatles.

6 Sedmdesátá a osmdesátá léta  V těchto letech bylo velice oblíbené disco, rock a také klavírní skladby především Eltona Johna.  Mezi další významné umělce, kteří v tomto období začínali, patřili Bee Gees, ABBA, Michael Jackson a mnoho dalších.

7 Devadesátá léta a současnost  V dnešní době se v hudbě využívají snad všechny žánry, člověk si může vybrat z velkého množství stylů i umělců.  Od chlapeckých a dívčích kapel, jako byly např. Backstreet Boys nebo Spice Girls se pozornost většinou mladší generace přesunula hlavně na jednotlivce, jako jsou Madonna, Justin Timberlake, Britney Spears nebo v současnosti na výherce různých pěveckých soutěží nebo filmů, jako je Justin Bieber, Zac Efron, z českých umělců Aneta Langerová, Martin Chodúr a další.

8


Stáhnout ppt "Populární hudba vypracovala: Mgr. Květa Stejskalová."

Podobné prezentace


Reklamy Google