Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

BIODIVERZITA. Biodiverzita, tedy biologická rozmanitost, znamená variabilitu všech žijících organismů; zahrnuje diverzitu v rámci druhů, mezi druhy diverzitu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "BIODIVERZITA. Biodiverzita, tedy biologická rozmanitost, znamená variabilitu všech žijících organismů; zahrnuje diverzitu v rámci druhů, mezi druhy diverzitu."— Transkript prezentace:

1 BIODIVERZITA

2 Biodiverzita, tedy biologická rozmanitost, znamená variabilitu všech žijících organismů; zahrnuje diverzitu v rámci druhů, mezi druhy diverzitu ekosystémů Je popsána jako rozmanitost života ve všech jeho formách, úrovních a kombinacích. Přitom nejde o pouhý součet všech genů, druhů a ekosystémů, ale spíše o variabilitu uvnitř a mezi nimi. Proto je biodiverzita v tomto pojetí považována za vlastnost života.

3 Témata k diskuzi: Etymologie pojmu Život Vývoj a vymírání druhů Globální ochrana biodiverzity Ekosystémový přístup Přístup zohledňující kvalitu lidského života Krajina Etické problémy vztahu k přírodě Domorodci a zachování biodiverzity


Stáhnout ppt "BIODIVERZITA. Biodiverzita, tedy biologická rozmanitost, znamená variabilitu všech žijících organismů; zahrnuje diverzitu v rámci druhů, mezi druhy diverzitu."

Podobné prezentace


Reklamy Google