Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Téma: PÍSTOVÉ SPALOVACÍ MOTORY  Pár obrázků  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Slovo závěrem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Téma: PÍSTOVÉ SPALOVACÍ MOTORY  Pár obrázků  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Slovo závěrem."— Transkript prezentace:

1 Téma: PÍSTOVÉ SPALOVACÍ MOTORY  Pár obrázků  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Slovo závěrem

2

3

4

5

6 Horká pára nadzdvihne pokličku = koná práci! Jak využít horké páry k pohonu vozidel či jiných strojů? Vznikaly první tepelné motory – přeměňovala se v nich vnitřní en. páry na pohybovou energii.

7

8 Ve spalovacích motorech se přeměňuje při hoření paliva část vnitřní energie paliva na pohybovou energii pístu. Předností je spalování přímo v pracovním válci. Podle způsobu zapalování pohonné směsi rozlišujeme motory zážehové, vznětové.

9

10 Zážehový čtyřdobý motor: 1) Sání 2) Stlačování 3) Rozpínání 4) Výfuk Motor koná práci jen ve 3. době, kdy se rozpínají plyny vzniklé hořením palivové směsi. Účinnost je 30procent.

11

12 Zážehový dvoudobý motor: 1) Sání a stlačování 2) Rozpínání a výfuk Účinnost je jen 20procent. Má větší spotřebu než čtyřdobý.

13

14 Vznětový čtyřdobý motor (Dieselův motor) Nepotřebuje elektrické zapalování směsi. Po nasání vzduchu do válce dojde k jeho stlačení (zahřátí na 600°C), vstříkne se palivo a to se díky vysoké teplotě vznítí a hoří během 3. pracovní doby. Tento typ musí být masivnější – díky velkému stlačování vzduchu.

15

16 Tyto motory mají účinnost 40procent. Oba typy je potřeba chladit – vzduchem za jízdy, či jinou kapalinou, která proudí v chladiči ochlazovaném zevně vzduchem…

17 http://www.youtube.com/watch?v=trfTKZPmmT 4 http://www.youtube.com/watch?v=trfTKZPmmT 4 Kliknout na odkaz -> VIDEO

18 http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%ADstov%C3%BD_motor http://www.studuj-jinak.cz/referaty/nahled/spalovaci-motory http://dum.rvp.cz/materialy/pistove-spalovaci-motory- teorie.html http://dum.rvp.cz/materialy/pistove-spalovaci-motory- teorie.html http://simmi.webpark.cz/?X http://www.avc-cvut.cz/?id=2901 http://cs.wikipedia.org/wiki/Dvoudob%C3%BD_spalovac%C3 %AD_motor http://cs.wikipedia.org/wiki/Dvoudob%C3%BD_spalovac%C3 %AD_motor http://cs.wikipedia.org/wiki/Dvoudob%C3%BD_spalovac%C3 %AD_motor_vzn%C4%9Btov%C3%BD http://cs.wikipedia.org/wiki/Dvoudob%C3%BD_spalovac%C3 %AD_motor_vzn%C4%9Btov%C3%BD

19

20 1) Brouk který se živí spásáním bramborové natě. 2) Obor lékařství, který se zabývá léčbou nádorových onemocnění. 3) …… Kaberle. 4) Část fyziky, která se zabývá světlem. 5) Nizozemský malíř, kreslíř, grafik a rytec. Je považován za jednoho z nejlepších malířů a grafiků západního umění 6) Křesťanské sdružení mladých lidí – je nejstarší a největší celosvětovou mládežnickou organizací na světě.

21 1) Mandelinka 2) Onkologie 3) Tomáš 4) Optika 5) Rembrandt 6) Ymca

22


Stáhnout ppt "Téma: PÍSTOVÉ SPALOVACÍ MOTORY  Pár obrázků  Studijní text  Zajímavosti z tématu  Tajenka  Slovo závěrem."

Podobné prezentace


Reklamy Google