Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

,,Rozjímáním nad přírodou se neustále obnovujeme.‘‘ Tímto termínem označujeme soubor děl mnoha různých autorů, kteří se inspirovali oblými abstraktními.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: ",,Rozjímáním nad přírodou se neustále obnovujeme.‘‘ Tímto termínem označujeme soubor děl mnoha různých autorů, kteří se inspirovali oblými abstraktními."— Transkript prezentace:

1

2 ,,Rozjímáním nad přírodou se neustále obnovujeme.‘‘ Tímto termínem označujeme soubor děl mnoha různých autorů, kteří se inspirovali oblými abstraktními tvary odvozenými z přírody. Nejedná se tedy přímo o nějakou školu či hnutí. Tímto termínem označujeme soubor děl mnoha různých autorů, kteří se inspirovali oblými abstraktními tvary odvozenými z přírody. Nejedná se tedy přímo o nějakou školu či hnutí. Barbara HEPWORTHOVÁ

3 Tento pojem je nejčastěji spojován s díly 40. a 50. let 20 století, která vyšla z dílen britských sochařů B. Hepworthové a H. Moora a mnoha jiných umělců. Inspirace biomorfními tvary zasáhla také řadu designérů a architektů. Inspirace biomorfními tvary zasáhla také řadu designérů a architektů. Organická abstrakce zůstala důležitým proudem v umění Organická abstrakce zůstala důležitým proudem v umění i designu i po období své největší slávy. i designu i po období své největší slávy.

4 39 H. Moore, Ležící postava

5 40 H. Moore, Odpočívající postava

6 41 B. Hepworthová, Oválná struktura

7 Představitelé: Henry MOORE Barbara HEPWORTHOVÁ Isamu NOGUČI Eero SAARINEN Alvar AALTO Arne JACOBSEN


Stáhnout ppt ",,Rozjímáním nad přírodou se neustále obnovujeme.‘‘ Tímto termínem označujeme soubor děl mnoha různých autorů, kteří se inspirovali oblými abstraktními."

Podobné prezentace


Reklamy Google