Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Ing. Jiří Šťastný Předmět/vzdělávací oblast:Fyzika Tematická oblast:Optika Téma:Zobrazovací rovnice- příklady Ročník:4. Datum vytvoření:Leden 2014.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Ing. Jiří Šťastný Předmět/vzdělávací oblast:Fyzika Tematická oblast:Optika Téma:Zobrazovací rovnice- příklady Ročník:4. Datum vytvoření:Leden 2014."— Transkript prezentace:

1 Autor:Ing. Jiří Šťastný Předmět/vzdělávací oblast:Fyzika Tematická oblast:Optika Téma:Zobrazovací rovnice- příklady Ročník:4. Datum vytvoření:Leden 2014 Název:VY_32_INOVACE_07.2.12.FYZ Anotace: Řešené příklady na použití zobrazovací rovnice a znaménkové konvence. Učební materiál slouží jako inovativní prezentační doplněk výuky a využívá aktivizujících možností multimediálních prostředků včetně hypertextových odkazů. Závěrečné kontrolní otázky zvyšují interaktivitu výuky a podporují samostatné myšlení žáků. Multimediální výuka svou přehledností a názorností podporuje zájem a aktivitu i u slabších žáků. Metodický pokyn: Prezentace primárně slouží pro výklad v hodině, ale může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i pro písemné ověření jejich znalostí. Materiál vyžaduje použití multimediálních prostředků – PC a dataprojektoru.

2 Příklad 2

3

4 Příklad 3

5

6

7 Příklad 4

8

9 Kontrolní otázky Jaký obraz vniká při zobrazování rozptylkou? Kde bude ležet obraz umístíme-li předmět do ohniska spojné čočky?

10 Kontrolní otázky-odpovědi Jaký obraz vniká při zobrazování rozptylkou? Při zobrazení rozptylkou je obraz vždy zdánlivý, vzpřímený a zmenšený. Kde bude ležet obraz umístíme-li předmět do ohniska spojné čočky? V nekonečnu.

11 Použité zdroje: SVOBODA, Emanuel a kol. Přehled středoškolské fyziky. 3. vyd. Praha: Prometheus, 1996, ISBN 80-7196-116-7. LEPIL, Oldřich; BEDNAŘÍK, Milan; HÝBLOVÁ, Radmila. Fyzika pro střední školy II. Praha: Prometheus, 2002, ISBN 80-7196-185-X BARTUŠKA, Karel. Sbírka řešených úloh z fyziky IV.. Praha: Prometheus, 2000, ISBN 80-7196-037-3. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jiří Šťastný.


Stáhnout ppt "Autor:Ing. Jiří Šťastný Předmět/vzdělávací oblast:Fyzika Tematická oblast:Optika Téma:Zobrazovací rovnice- příklady Ročník:4. Datum vytvoření:Leden 2014."

Podobné prezentace


Reklamy Google