Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Velké zimní prázdninové dobrodružství. Vánoční stromeček pro zvířátka  Vydali jsme se do lesa, abychom udělali radost nejen sobě, ale i zvířátkům na.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Velké zimní prázdninové dobrodružství. Vánoční stromeček pro zvířátka  Vydali jsme se do lesa, abychom udělali radost nejen sobě, ale i zvířátkům na."— Transkript prezentace:

1 Velké zimní prázdninové dobrodružství

2 Vánoční stromeček pro zvířátka  Vydali jsme se do lesa, abychom udělali radost nejen sobě, ale i zvířátkům na Černé Studnici. Nesli jsme si v batohu nejrůznější dobroty. Bylo jich celkem dost a tak jsme se při výstupu řádně zapotili. Váno č ní stromek to je ale krása pro zví ř átka v zim ě pamlsková spása. Srnka dá si chlebí č ek, vrabe č ek pár zrní č ek. Mrkev, celer, rohlíky, zmrzly nám tam kotníky. :-D

3 Nejkrásnější strom  Po cestě byla spousta stromů, ale tento vypadal jako z pohádky. Strom naděje, přání a života. Plno v ě tví krásných bílých vid ě li jsme v prvních chvílích, Fantazie plnou hlavu, koukám, zírám, zas v tom plavu, miluji pohádky a nejvíc ty o zim ě, je v nich chladno a p ř esto h ř ejí m ě.

4 Bříza - náš zachránce  V lese to hrozně klouzalo, všechno bylo zmrzlé, Lukášovi ujely nohy a nebýt břízky, která rostla ze skály, nebyl by to moc hezký zážitek, ale takhle? B ř íza je má záchrana, skromná je a roste z mála, myslím na ni od rána, ješt ě ž e tam stála.

5 Barevný sněhulák Bílého sn ě hu cht ě lo by to mnohem více, u stav ě ní sn ě huláka roztáhly by se nám plíce. Stav ě t nešlo, kreslit jo, barvivo nám pomohlo.

6 Barevný sněhulák

7 Lední medvěd Lednímu medv ě dovi nikdy není zima, v jeho ko ž ichu s dutými chlupy je mu prima. Medv ě d č eká na tulen ě u dýchacího otvoru, chce doplnit palivo tam v b ř iše - ve svém motoru. Kdy ž nechytí tulen ě, za rybkou si plave drav ě, pod vodou dv ě minuty vydr ž í on hrav ě.

8 Jak jsme lovili ryby Náš medvěd, který nezůstal o hladu

9 Hra, kterou hráli rodiče a teď ji hrajeme my  Pašeráci  Naši rodiče hrávali tuto hru na táboře a teď ji hrajeme i my.  Vždy se rozdělíme na pašeráky a policajty.  Úkolem pašeráka je propašovat co nejvíce zboží (oblečení, jídla, kamení,…) přes území policajtů do bezpečné skrýše.  Když Vás policajt chytne, musíte mu zboží odevzdat.  Hru hrajeme v noci ve městě a ideální doba je mezi desátou večerní a třetí ráno  Vyhrává ten, který propašoval nejvíce zboží.

10 Pašeráci Zlato, st ř íbro, kamení pašujeme hbit ě, kdy ž policajt nás dohoní, nadáváme skryt ě.

11 Slepý střelec  Lukášovi jsme zavázali oči a Jára ho naváděl, aby papírovou koulí trefil terč. No a jak se jim to dařilo? Jára málem umřel smíchy a chudák Lukáš ne a ne se trefit. Jak se st ř ílí poslepu? Cht ě lo by to odvetu! Jára ten se jenom ř ehtá a m ě se nikdo na nic neptá.

12 Náš úlovek  Byli jsme se projít s Akimou (to je pes, kterého venčíme) a ona nám našla krásnou kládu, kterou jsme pomalovali podle ročních období.

13 Roční období Jaro, léto, podzim, zima v lese je nám v ž dycky prima doma si pak malujem a ve škole kralujem co poznáme v lese u č itelka snese :-D

14 Tak zase příště u zimního dobrodružství


Stáhnout ppt "Velké zimní prázdninové dobrodružství. Vánoční stromeček pro zvířátka  Vydali jsme se do lesa, abychom udělali radost nejen sobě, ale i zvířátkům na."

Podobné prezentace


Reklamy Google