Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Finanční gramotnost v počátečním vzdělávání Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Svatopluk Pohořelý.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Finanční gramotnost v počátečním vzdělávání Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Svatopluk Pohořelý."— Transkript prezentace:

1 Finanční gramotnost v počátečním vzdělávání Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Svatopluk Pohořelý

2 2 Úloha MŠMT tvorba Standardů finanční gramotnosti implementace Standardů FG do rámcových vzdělávacích programů (RVP) metodická podpora pedagogů finanční podpora projektů FV podpora dalšího vzdělávání pedagogů evaluace RVP

3 3 Soustava kurikulárních dokumentů Státní úroveň Školní úroveň Rámcové vzdělávací programy Školní vzdělávací programy (ŠVP) (do 2 let po vydání RVP) RVP ZV (2005) RVP GV (2007) RVP SOV (od 2007)

4 4 Co to je finanční gramotnost ? znalostí, dovedností a hodnotových postojů FG = soubor ! znalostí, dovedností a hodnotových postojů ! občana nezbytných k tomu, aby finančně zabezpečil sebe a svou rodinu a aktivně vystupoval na trhu finančních produktů a služeb. Finančně gramotný občan se orientuje v problematice peněz a cen a je schopen odpovědně spravovat svůj osobní či rodinný rozpočet.

5 5 Promítnutí Standardu FG do ŠVP Standardy FG peníze hospodaření domácnosti finanční produkty práva spotřebitele RVP kompetence očekávané výstupy (výsledky) učivo (obsah) ŠVP učební plán – předměty, projekty školní výstupy (výsledky) učivo, témata (obsah) přesahy, vazby

6 6 Projekty na podporu FG ESF – výzvy v OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost EU peníze školám, tzv. šablony (cca 4 mld. Kč) RP „Zkvalitnění vzdělávání v základních školách na území hlavního města Prahy“ (140 mil. Kč)

7 7 Podpora pedagogů příručka pro pedagogy, učebnice DVPP (NIDV, akreditace) metodický portál www.rvp.czwww.rvp.cz konzultační centra doporučení VŠ zařadit FG do studijních programů další projekty, kurzy, programy, texty,…

8 Děkuji za pozornost Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy svatopluk.pohorely@msmt.cz ivana.nepovimova@msmt.cz


Stáhnout ppt "Finanční gramotnost v počátečním vzdělávání Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Svatopluk Pohořelý."

Podobné prezentace


Reklamy Google