Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní informace Zřizovatelem Nadace BESIP je ministerstvo dopravy. Nadace BESIP je právnickou osobou, která vznikla na základě usnesení vlády ČR č. 834.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní informace Zřizovatelem Nadace BESIP je ministerstvo dopravy. Nadace BESIP je právnickou osobou, která vznikla na základě usnesení vlády ČR č. 834."— Transkript prezentace:

1

2 Základní informace Zřizovatelem Nadace BESIP je ministerstvo dopravy. Nadace BESIP je právnickou osobou, která vznikla na základě usnesení vlády ČR č. 834 z roku 2004.

3 Účel nadace Účelem nadace je všestranné působení ke zlepšení bezpečnosti silničního provozu, zejména prostřednictvím výchovy a vzdělávání, podporou výzkumu a vývoje v oblastech souvisejících s bezpečností silničního provozu a podporou zavádění progresivních poznatků organizačních i technických do praxe. Činnost nadace je zaměřena zejména k: snižování úmrtnosti v důsledku provozu na pozemních komunikacích zvýšení ochrany nejvíce zranitelných účastníků silničního provozu sociálnímu a dopravnímu vzdělávání veřejnosti se zvláštním zaměřením na mládež vzdělávacímu, výchovnému a preventivnímu působení ke snižování nehodovosti pod vlivem alkoholu a omamných a návykových látek dopravnímu zklidňování zejména v obcích

4 Členové správní rady Karel Loprais, předseda - Ministerstvo dopravy ČR
JUDr. Jana Horáková, místopředsedkyně - Ministerstvo vnitra ČR Jaromír Jech - Svaz měst a obcí ČR Mgr. Vladimíra Neklapilová – Nakladatelství Dr. Josef Raabe Ing. Ivan Ottis - Česká asociace petrolejářkého průmyslu a obchodu PeadDr. Miroslava Salavcová – Ministerstvo školství ČR Ing. Tomáš Síkora, MBA - Česká asociace pojišťoven Ing. Antonín Šípek - Sdružení automobilového průmyslu Ing. Jiří Vačkář - Ministerstvo pro místní rozvoj ČR MUDr. Vlasta Vrchotová - Ministerstvo zdravotnictví ČR

5 Členové dozorčí rady Ing. Tomáš Mikeska, předseda - Ministerstvo dopravy ČR Ing. Lukáš Trcala, místopředseda – Ministerstvo dopravy ČR Ing. Michal Pavel – Ministerstvo dopravy ČR Ředitel nadace: Ing. Roman Budský

6 Prioritní témata 2011 Bezpečnost na železničních přejezdech
Alkohol a drogy za volantem Bezpečně na motocyklu Bezpečnostní prvky (zádržné systémy, helmy, reflexní pomůcky)

7 Realizované projekty Turné Tři Sestry – alkohol + bezpečnost na silnici, vč. bezpečných železničních přejezdů Praha Dětem – viditelnost, dětské zádržné systémy, první pomoc Kampaň zaměřená na bezpečné železniční přejezdy Umíme v tom chodit Dále jsme podpořili: Nežij vteřinou Jízda pro život Dny BESIP v Kolíně Dětský domov v Litoměřicích…

8 Turné Tři Sestry Kampaň realizovaná ve spolupráci s organizátorem turné Krakonošovo s.r.o. byla zaměřená na mladé posluchače ve věku 18 až 26 let. V rámci koncertního turné byly prezentovány spoty s bezpečnostní tematikou a účinkující v průběhu koncertu působili na odpovědné chování posluchačů na pozemních komunikacích (alkohol, drogy) a na dodržování pravidel silničního provozu. Jedním z témat bylo i dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech.

9 Praha Dětem První ročník dětského dne organizovaného společností Genesy s.r.o. pod vedením Petra Jákla. Akci finančně podpořil Magistrát hl. m. Prahy. Projekt byl kromě zábavné části zaměřen i na správné používání autosedaček a bezpečnostních pásů, na základy poskytování první pomoci a spolupráci se záchranným integrovaným systémem, na bezpečnostní prvky jako je např. používání helem, na bezpečnost chodců ap. Moderoval Martin Dejdar a Gabriela Partyšová, vystupovali např. Maxim Turbulenc (dopravní písničky) a další.

10 Kampaň Železniční přejezdy
Ve spolupráci se SŽDC, Drážní inspekcí ČR a Policií ČR jsme v I. etapě kampaně analyzovali rizikové železniční přejezdy. Bližší informaci k 16ti nejvíce rizikovým přejezdům jsme předali SŽDC a AŽD k dalším opatřením. SŽDC vybralo 1 nebezpečný přejezd k realizaci do konce roku 2011 a 4 další do přípravy a realizace na roky 2012 – U vybraných železničních přejezdů byly zlepšeny rozhledové poměry prořezáním porostů podél trati.

11 Umíme v tom chodit Projekt byl zaměřen na žáky 4. tříd základních škol 22 městských částí Prahy, zorganizovalo jej občanské sdružení Mobility club. Nad projektem převzal záštitu Magistrát hl. m. Prahy a nadace se stala hlavním partnerem. Během 2 měsíců sdružení ve spolupráci s Městskou Policií Praha, Škodou-Auto a odbory školství městských částí Prahy vypracovalo výukový materiál a testy. Projekt byl ukončen 13. prosince 2011 společným meziškolním kláním 15 finálních škol v cirkusovém stanu. Žáci soutěžili v následujících tématických oblastech: dopravní předpisy, první pomoc, zádržné systémy, vidět a být viděn nejen v zimním období, zimní motorismus a bezpečné chování při zimních sportech.

12 Zahájené projekty II. etapa kampaně Bezpečné železniční přejezdy
Nadace BESIP k 10. prosinci vyhlásila FOTOSOUTĚŽ ve dvou kategoriích: a) bezpečnost železničních přejezdů „Proti vlaku nemáš šanci“ b) rizikové chování mladých účastníků silničního provozu, aneb jak to vidím já „Život je fajn, tak proč si ho krátit“ Fotosoutěž byla spojena s distribucí edukativního materiálu. III. etapa kampaně Bezpečné železniční přejezdy audio-spoty zaměřené na nejčastější případy rizikového chování na železničních přejezdech Podpora: setkání se členy Klubu motoristických publicistů (ve spolupráci s Policií ČR; jedním z témat budou i železniční přejezdy)

13 Prioritní témata na 2012/2013 I. Ve spolupráci s MD – BESIP
a) Zklidňování dopravy v obcích b) Mladí řidiči 17+ s doprovodem, řidičský průkaz na zkoušku II. Samostatné projekty nadace a) Viditelnost účastníků silničního provozu b) Bezpečné vozidlo (parametry bezpečného vozidla, jak správně používat prvky pasivní a aktivní bezpečnosti ve vozidle) c) Rytíř na silnici (1. pomoc a profesionální řidiči) d) Motivace mladých řidičů k bezpečné jízdě e) Příprava a provádění zkoušek řidičů (podpora věcného záměru nového zákona, moderní vzdělávací a zkušební metody)

14 Děkujeme za pozornost Karel Loprais, předseda správní rady Nadace BESIP a JUDr. Jana Horáková, místopředsedkyně správní rady Nadace BESIP


Stáhnout ppt "Základní informace Zřizovatelem Nadace BESIP je ministerstvo dopravy. Nadace BESIP je právnickou osobou, která vznikla na základě usnesení vlády ČR č. 834."

Podobné prezentace


Reklamy Google