Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní informace  Zřizovatelem Nadace BESIP je ministerstvo dopravy. Nadace BESIP je právnickou osobou, která vznikla na základě usnesení vlády ČR.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní informace  Zřizovatelem Nadace BESIP je ministerstvo dopravy. Nadace BESIP je právnickou osobou, která vznikla na základě usnesení vlády ČR."— Transkript prezentace:

1

2 Základní informace  Zřizovatelem Nadace BESIP je ministerstvo dopravy. Nadace BESIP je právnickou osobou, která vznikla na základě usnesení vlády ČR č. 834 z roku 2004.  http://www.nadacebesip.cz http://www.nadacebesip.cz

3 Účel nadace Účelem nadace je všestranné působení ke zlepšení bezpečnosti silničního provozu, zejména prostřednictvím výchovy a vzdělávání, podporou výzkumu a vývoje v oblastech souvisejících s bezpečností silničního provozu a podporou zavádění progresivních poznatků organizačních i technických do praxe. Činnost nadace je zaměřena zejména k: snižování úmrtnosti v důsledku provozu na pozemních komunikacích zvýšení ochrany nejvíce zranitelných účastníků silničního provozu sociálnímu a dopravnímu vzdělávání veřejnosti se zvláštním zaměřením na mládež vzdělávacímu, výchovnému a preventivnímu působení ke snižování nehodovosti pod vlivem alkoholu a omamných a návykových látek dopravnímu zklidňování zejména v obcích

4 Členové správní rady Karel Loprais, předseda - Ministerstvo dopravy ČR JUDr. Jana Horáková, místopředsedkyně - Ministerstvo vnitra ČR Jaromír Jech - Svaz měst a obcí ČR Mgr. Vladimíra Neklapilová – Nakladatelství Dr. Josef Raabe Ing. Ivan Ottis - Česká asociace petrolejářkého průmyslu a obchodu PeadDr. Miroslava Salavcová – Ministerstvo školství ČR Ing. Tomáš Síkora, MBA - Česká asociace pojišťoven Ing. Antonín Šípek - Sdružení automobilového průmyslu Ing. Jiří Vačkář - Ministerstvo pro místní rozvoj ČR MUDr. Vlasta Vrchotová - Ministerstvo zdravotnictví ČR

5 Členové dozorčí rady Ing. Tomáš Mikeska, předseda - Ministerstvo dopravy ČR Ing. Lukáš Trcala, místopředseda – Ministerstvo dopravy ČR Ing. Michal Pavel – Ministerstvo dopravy ČR Ředitel nadace: Ing. Roman Budský

6 Prioritní témata 2011  Bezpečnost na železničních přejezdech  Alkohol a drogy za volantem  Bezpečně na motocyklu  Bezpečnostní prvky (zádržné systémy, helmy, reflexní pomůcky)

7 Realizované projekty Turné Tři Sestry – alkohol + bezpečnost na silnici, vč. bezpečných železničních přejezdů Praha Dětem – viditelnost, dětské zádržné systémy, první pomoc Kampaň zaměřená na bezpečné železniční přejezdy Umíme v tom chodit Dále jsme podpořili: Nežij vteřinou Jízda pro život Dny BESIP v Kolíně Dětský domov v Litoměřicích…

8 Turné Tři Sestry Kampaň realizovaná ve spolupráci s organizátorem turné Krakonošovo s.r.o. byla zaměřená na mladé posluchače ve věku 18 až 26 let. V rámci koncertního turné byly prezentovány spoty s bezpečnostní tematikou a účinkující v průběhu koncertu působili na odpovědné chování posluchačů na pozemních komunikacích (alkohol, drogy) a na dodržování pravidel silničního provozu. Jedním z témat bylo i dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech.

9 Praha Dětem První ročník dětského dne organizovaného společností Genesy s.r.o. pod vedením Petra Jákla. Akci finančně podpořil Magistrát hl. m. Prahy. Projekt byl kromě zábavné části zaměřen i na správné používání autosedaček a bezpečnostních pásů, na základy poskytování první pomoci a spolupráci se záchranným integrovaným systémem, na bezpečnostní prvky jako je např. používání helem, na bezpečnost chodců ap. Moderoval Martin Dejdar a Gabriela Partyšová, vystupovali např. Maxim Turbulenc (dopravní písničky) a další.

10 Kampaň Železniční přejezdy Ve spolupráci se SŽDC, Drážní inspekcí ČR a Policií ČR jsme v I. etapě kampaně analyzovali rizikové železniční přejezdy. Bližší informaci k 16ti nejvíce rizikovým přejezdům jsme předali SŽDC a AŽD k dalším opatřením. SŽDC vybralo 1 nebezpečný přejezd k realizaci do konce roku 2011 a 4 další do přípravy a realizace na roky 2012 – 2014. U vybraných železničních přejezdů byly zlepšeny rozhledové poměry prořezáním porostů podél trati.

11 Umíme v tom chodit Projekt byl zaměřen na žáky 4. tříd základních škol 22 městských částí Prahy, zorganizovalo jej občanské sdružení Mobility club. Nad projektem převzal záštitu Magistrát hl. m. Prahy a nadace se stala hlavním partnerem. Během 2 měsíců sdružení ve spolupráci s Městskou Policií Praha, Škodou- Auto a odbory školství městských částí Prahy vypracovalo výukový materiál a testy. Projekt byl ukončen 13. prosince 2011 společným meziškolním kláním 15 finálních škol v cirkusovém stanu. Žáci soutěžili v následujících tématických oblastech: ‾dopravní předpisy, ‾první pomoc, ‾zádržné systémy, ‾vidět a být viděn nejen v zimním období, ‾zimní motorismus a bezpečné chování při zimních sportech.

12 Zahájené projekty II. etapa kampaně Bezpečné železniční přejezdy Nadace BESIP k 10. prosinci vyhlásila FOTOSOUTĚŽ ve dvou kategoriích: a) bezpečnost železničních přejezdů „Proti vlaku nemáš šanci“ b) rizikové chování mladých účastníků silničního provozu, aneb jak to vidím já „Život je fajn, tak proč si ho krátit“ Fotosoutěž byla spojena s distribucí edukativního materiálu. III. etapa kampaně Bezpečné železniční přejezdy audio-spoty zaměřené na nejčastější případy rizikového chování na železničních přejezdech Podpora: setkání se členy Klubu motoristických publicistů (ve spolupráci s Policií ČR; jedním z témat budou i železniční přejezdy)

13 Prioritní témata na 2012/2013 I. Ve spolupráci s MD – BESIP a) Zklidňování dopravy v obcích b) Mladí řidiči 17 + s doprovodem, řidičský průkaz na zkoušku II. Samostatné projekty nadace a) Viditelnost účastníků silničního provozu b) Bezpečné vozidlo (parametry bezpečného vozidla, jak správně používat prvky pasivní a aktivní bezpečnosti ve vozidle) c) Rytíř na silnici (1. pomoc a profesionální řidiči) d) Motivace mladých řidičů k bezpečné jízdě e) Příprava a provádění zkoušek řidičů (podpora věcného záměru nového zákona, moderní vzdělávací a zkušební metody)

14 Děkujeme za pozornost Karel Loprais, předseda správní rady Nadace BESIP a JUDr. Jana Horáková, místopředsedkyně správní rady Nadace BESIP


Stáhnout ppt "Základní informace  Zřizovatelem Nadace BESIP je ministerstvo dopravy. Nadace BESIP je právnickou osobou, která vznikla na základě usnesení vlády ČR."

Podobné prezentace


Reklamy Google