Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Gejša Absolventská práce. Autor: Klára Preussová Třída 9.B ZŠ Masarova 2013/2014 Garant: Jana Osičková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Gejša Absolventská práce. Autor: Klára Preussová Třída 9.B ZŠ Masarova 2013/2014 Garant: Jana Osičková."— Transkript prezentace:

1 Gejša Absolventská práce

2 Autor: Klára Preussová Třída 9.B ZŠ Masarova 2013/2014 Garant: Jana Osičková

3 Úvod Historie Co znamená být gejša? Vzdělání Líčení Mizuage Zajímavosti Zdroje

4 Historie Gejša je symbolem japonské kultury. Toto povolání patřilo mužům, kteří se cvičili v umění zábavy. Až v polovině 18.století se v tomto oboru začaly prosazovat ženy.

5 Co znamená stát se gejšou? Příprava k povolání trvá od 3 do 18 let. Dokonalý všeobecný rozhled. Tanec, hra na šamisen Nutné kimono jako oblečení. Kultivovaný projev. Smířit se s tím, že nemá soukromí. Je to uznávané povolání.

6

7 Vzdělání Gejša je umělkyně. Vzdělávat se začíná už v útlém věku. Učí se: tančit, zpívat, společensky konverzovat. Ve 14 letech se z děvčátka stává učednice “majko“. Až ve svých 18 letech se z učednice stává pravá gejša. Součástí celého jejího života je neustálé vzdělávání.

8 Líčení Základem je nabělený obličej. Dojem masky. Zvýraznění očí a obočí. Rudá rtěnka.

9 Mizuage Zvláštní zvyklost, která byla obvyklým krokem k dospělosti. Je nabízeno nejbohatším mužům města. Výherce této dražby má právo připravit učednici o mizuage.

10 Zajímavosti Gejša pochází ze slova „gej“ tj. umění a „sha“ znamená přítomnost. Slovo Gejša znamená přítomnost umění nebo doprovod umělkyně. Bez svého horoskop neučiní žádná významná rozhodnutí. Gejši jsou hodně pověrčivé.

11

12 Zdroje http://www.jenzeny.cz/cestovani/svet/placene-baveni-hostu-a- zivot-bez-manzelstvi-libil-by-se-vam-zivot-gejsi-1102.html http://www.national-geographic.cz/detail/skola-pro-gejsi-jak- vypada-a-co-byste-se-v-ni-naucili-15761/ http://playjapanese.files.wordpress.com/2011/09/24_1.jpg http://blog.coco-fashion.com/wp-content/uploads/2012/01/tr-1.jpg Kniha Gejša od Arthura Goldena


Stáhnout ppt "Gejša Absolventská práce. Autor: Klára Preussová Třída 9.B ZŠ Masarova 2013/2014 Garant: Jana Osičková."

Podobné prezentace


Reklamy Google