Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_UaK20_Riskuj_Hudební nástroje Autor materiálu: Mgr. Lada Králová Základní škola Bohutín, okres Příbram, Bohutín 37, 262 41 Materiál je určen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_UaK20_Riskuj_Hudební nástroje Autor materiálu: Mgr. Lada Králová Základní škola Bohutín, okres Příbram, Bohutín 37, 262 41 Materiál je určen."— Transkript prezentace:

1

2 VY_32_INOVACE_UaK20_Riskuj_Hudební nástroje Autor materiálu: Mgr. Lada Králová Základní škola Bohutín, okres Příbram, Bohutín 37, 262 41 Materiál je určen k bezplatnému používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další používání podléhá autorskému zákonu. Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost.

3

4 10 20 10 20 30 40 Pravidla hry StrunnéDřevěné ŽesťovéBicí 40

5 Který ze smyčcových nástrojů je největší? kontrabas

6 Který smyčcový nástroj je nejpodobnější lidskému hlasu? housle

7 2/3 orchestru Jak velkou část orchestru tvoří strunné nástroje?

8 Kolik strun má harfa? 47 strun

9 Který je nejmenší dřevěný dechový nástroj? pikola

10 Jaký nástroj je na obrázku? klarinet

11 Řadíme saxofon mezi dřevěné dechové nástroje? ano

12 Kde jsou v orchestru umístěny dřevěné dechové nástroje? uprostřed

13 Jaký je největší žesťový nástroj? tuba

14 Jak nazýváme kovový nástavec žesťových hudebních nástrojů? nátrubek

15 Jmenuj žesťové nástroje symfonického orchestru. Trubka, pozoun, lesní roh, tuba

16 Z jakého kovu bývají vyrobeny žesťové nástroje? z mosazi

17 Jak rozezníváme bicí nástroje? úderem

18 Jaký je nejznámější bicí nástroj? buben, bubínek

19 Jaký bicí nástroj je na obrázku? tympány

20 Patří xylofon mezi bicí nástroje? ano

21 1. Třída se rozdělí do 4 skupin. 2. Losem se určí pořadí, v kterém budou skupiny vybírat otázky. 3. Na vybranou otázku může odpovídat pouze vybírající skupina. 4. Při správné odpovědi získá skupina příslušný počet bodů, při špatné odpovědi se počet bodů neodečítá. 5. Na tabuli se zapisují počty bodů. Vyhrává skupina s nejvyšším počtem bodů.

22 Metodický list Název materiálu:VY_32_INOVACE_UaK20_Riskuj_Hudební nástroje Autor materiálu:Mgr. Lada Králová Zařazení materiálu: Šablona:Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT (III/2) Sada: 32_INOVACE_UaK Číslo DUM:32_ INOVACE_UaK20 Předmět: Hudební výchova Ověření materiálu ve výuce: Datum ověření:10.5.2012Třída:6. Ověřující učitel: Mgr. Lada Králová Anotace materiálu: Materiál je určený k výuce hudební výchovy. Slouží k procvičení a upevnění učiva o hudebních nástrojích. Podrobný metodický popis možností použití materiálu: DUM je zpracován pro výuku hudební výchovy v 6. - 9. ročníku. Časová náročnost je asi jedna vyučovací hodina. Materiál slouží k procvičení a upevnění učiva o hudebních nástrojích. DUM využívá formu hry a soutěživost žáků. Pravidla: 1. Třída se rozdělí do 4 skupin. 2. Losem se určí pořadí, v kterém budou skupiny vybírat otázky. 3. Na vybranou otázku může odpovídat pouze vybírající skupina. 4. Při správné odpovědi získá skupina příslušný počet bodů, při špatné odpovědi se počet bodů neodečítá. 5.Na tabuli se zapisují počty bodů. Vyhrává skupina s nejvyšším počtem bodů.

23 Autor: Mgr. Lada Králová Základní škola Bohutín, okres Příbram zsbohutin@zsbohutin.cz duben 2012 Seznam pramenů obrázků: http://www.pdclipart.org/thumbnails.php?album=80 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Star_kontrabas.JPG autor: AjtaAjta http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Old_violin.jpg?uselang=cs autor: Frinck51Frinck51 http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Piccolo_flute2.jpg autor: Mezzofortist http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Clarinet_in_Eb.jpg autor: Mezzofortist http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Orchestr.png autor: Mezzofortist http://commons.wikimedia.org/wiki/File:WIENER_TUBA_%28made_by_Musica%29.JPG autor: shoesbox http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Trumpet_mouthpiece_2.jpg autor: ZephyrisZephyris http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Trumpet_1.png?uselang=cs autor: PJPJ http://commons.wikimedia.org/wiki/File:French_horn_front.png?uselang=cs uživatel: FlutefluteFluteflute http://en.wikipedia.org/wiki/File:Tenor_slide_trombone_3D_model.jpg autor: Josef PlchJosef Plch http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Bass_drum.jpg autor: ChochoChocho Objekty použité k vytvoření sešitu jsou součástí prostředků zakoupeného výukového softwaru nebo pocházejí z veřejných knihoven obrázků (public domain) nebo jsou vlastní originální tvorbou autora. Objekty použité k vytvoření sešitu jsou součástí prostředků zakoupeného výukového softwaru nebo pocházejí z veřejných knihoven obrázků nebo jsou vlastní originální tvorbou autora. Dílo smí být šířeno pod licencí CC BY-SA.


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_UaK20_Riskuj_Hudební nástroje Autor materiálu: Mgr. Lada Králová Základní škola Bohutín, okres Příbram, Bohutín 37, 262 41 Materiál je určen."

Podobné prezentace


Reklamy Google