Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Partitura je přehledný záznam vícehlasé ( instrumentální i vokální ) skladby. V partituře jsou všechny nástroje orchestru zapisovány v ustáleném pořadí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Partitura je přehledný záznam vícehlasé ( instrumentální i vokální ) skladby. V partituře jsou všechny nástroje orchestru zapisovány v ustáleném pořadí."— Transkript prezentace:

1 Partitura je přehledný záznam vícehlasé ( instrumentální i vokální ) skladby. V partituře jsou všechny nástroje orchestru zapisovány v ustáleném pořadí. V horní části najdeme vždy dechové nástroje dřevěné. Pod nimi jsou zapisovány dechové nástroje žesťové. Pod plechy najdeme nástroje bicí. Poslední řádky patří nástrojům smyčcovým.

2 1. Jaké klíče jsou zapsány v partituře? 2. Jaké má partitura předznamenání ? 3. V jakém je taktu? 4. Která dynamická znaménka zde vidíš? houslový, basový a violový klíč tři posuvky - křížky celý takt – trvá čtyři doby - C p (slabě), f (silně), fp (silně, avšak s rychlým zeslabením)

3 5. Jakou dynamikou začíná hra orchestru? f – forte ( silně) 6. Kolik notových osnov tvoří jeden takt naší partitury? 11 (Partituru čteme svisle, shora dolů.) 7. Kolik je na stránce partitury zaznamenáno taktů? 7 8. Které nástroje nehrají v šestém taktu uvedené skladby? fagoty, trubky, tympány, violoncella a kontrabasy

4 Zapiš si názvy hudebních nástrojů do sešitů podle pořadí nástrojů v partituře. Ke každému nástroji připiš písmeno, které odpovídá zobrazení hudebního nástroje na obrázku ve zpěvníku na straně 58. flétna – dechový nástroj dřevěný - a hoboj – dechový nástroj dřevěný - b klarinet – dechový nástroj dřevěný - c fagot – dechový nástroj dřevěný - d horna - lesní roh – dechový nástroj žesťový - e trubka – dechový nástroj žesťový - f tympán – bicí nástroj - g

5 housle – strunný nástroj smyčcový - h viola – strunný nástroj smyčcový - i violoncello – strunný nástroj smyčcový - j kontrabas – strunný nástroj smyčcový - ch

6 1. Jak se nazývá přehledný záznam vícehlasé skladby? 2. Jak jsou v partituře zapisovány všechny nástroje? 3. Které nástroje najdeme vždy v horní části partitury? 4. Které nástroje jsou zapisovány pod dechovými nástroji žesťovými? 5. Kterým nástrojům patří poslední řádky partitury? 6. Které znáš bicí nástroje?

7 1. Jak se nazývá přehledný záznam vícehlasé skladby? 2. Jak jsou v partituře zapisovány všechny nástroje? 3. Které nástroje najdeme vždy v horní části partitury? 4. Které nástroje jsou zapisovány pod dechovými nástroji žesťovými? 5. Kterým nástrojům patří poslední řádky partitury? 6. Které znáš bicí nástroje? partitura v ustáleném pořadí dechové nástroje dřevěné nástroje bicí smyčcovým nástrojům buben, tympán


Stáhnout ppt "Partitura je přehledný záznam vícehlasé ( instrumentální i vokální ) skladby. V partituře jsou všechny nástroje orchestru zapisovány v ustáleném pořadí."

Podobné prezentace


Reklamy Google