Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Klarinet je dechový dřevěný nástroj. Hraje se na něj pomocí plátku. Klarinet je nástroj starší než 300 let. Klarinet je hodně podobný hoboji, ale hoboj.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Klarinet je dechový dřevěný nástroj. Hraje se na něj pomocí plátku. Klarinet je nástroj starší než 300 let. Klarinet je hodně podobný hoboji, ale hoboj."— Transkript prezentace:

1

2 Klarinet je dechový dřevěný nástroj. Hraje se na něj pomocí plátku. Klarinet je nástroj starší než 300 let. Klarinet je hodně podobný hoboji, ale hoboj má oproti klarinetu dva plátky.

3

4

5 Nejrozšířenější dechový kvintet - příčná flétna, klarinet, fagot a lesní roh. Klarinetový kvartet: 3 B klarinety a 1 basklarinet. Dechový kvartet: fagot, klarinet, příčná flétna a hoboj. A jiné…

6 Miroslav Krejčí (1891-1964) Tercetto pro klarinet, hoboj a fagot František Chaun (1921-1981) Trio pro klarinet, lesní roh a kontrabas Gian Carlo Menotti (1911-2007) Trio pro klarinet, housle a klavír

7 https://www.youtube.com/watch?v=cRmsIRcwfhI https://www.youtube.com/watch?v=SOr0avCdUSU


Stáhnout ppt "Klarinet je dechový dřevěný nástroj. Hraje se na něj pomocí plátku. Klarinet je nástroj starší než 300 let. Klarinet je hodně podobný hoboji, ale hoboj."

Podobné prezentace


Reklamy Google