Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

duben 2011 Princezna velryb uskutečnili pokus v dubnu 2011 v Bílém moři na sever od Ruska v blízkosti města Murmansk. Natalia Avseenko se potápěla v.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "duben 2011 Princezna velryb uskutečnili pokus v dubnu 2011 v Bílém moři na sever od Ruska v blízkosti města Murmansk. Natalia Avseenko se potápěla v."— Transkript prezentace:

1

2 duben 2011 Princezna velryb

3 uskutečnili pokus v dubnu 2011 v Bílém moři na sever od Ruska v blízkosti města Murmansk. Natalia Avseenko se potápěla v moři bez potápěčské výzbroje při teplotě vody -1,5 ° C a tančila s běluhami. Před touto mimořádnou akcí nemohl nikdo předvídat reakci běluh. Obecně platí, že tito savci se brání. Naštěstí se ukázalo, že mají větší zájem o Natalii a pokus dopadl dobře. Viktor Ljaguškinn fotograf Natalia Avseenko potápěčka

4 Natalia Avseenko (světová rekordmanka ve freedivingu) Freediving, neboli potápění na nádech je disciplína stará jako lidstvo samo. Naši předci od nepaměti hledali obživu v moři. Potápěli se do hloubek bez jakékoliv výbavy jako sběrači nebo lovci.

5 Do ledu museli vysekat díru, aby měli přístup do zamrzlého moře.

6 Natalia Avseenko a projektový tým.

7 Natalia Avseenko se seznamuje s běluhami.

8 Natalia Avseenko s lékařem před první světovou premiérou

9 Natalia Avseenko zatím v neoprenu

10

11 Natalia Avseenko zatím stále v neoprenu

12 Natalie Avseenko: duševní příprava na tuto světovou premiéru.... Bude plavat nahá a potápět se ve vodě při -1,5 ° C s běluhami.

13 Natalia Avseenko - póza pro fotografa.

14 Kvalifikovaná ruská potápěčka Natalia Avseenko (v době pokusu r. 2011 jí bylo 36 let) se sice většinou potápí v neoprenu, ale pro tentokrát se rozhodla pro hodně odvážnou změnu. V ledové vodě, která dosahovala teploty -1,5 stupně Celsia, plavala úplně nahá a jejími partnery k vodním radovánkám se staly obrovské běluhy. Natalia Avseenko si s nimi hrála a dotýkala se jich, díky čemuž vznikly unikátní fotografie.

15

16 Dvě běluhy, každá váží přes tunu.

17

18 Teplota vody -1,5°C Natalia se však nesvlékla kvůli exhibicionistické povaze. Podle odborníků na podmořský svět se běluhám nelíbí, když cítí umělé materiály, z nichž jsou vyrobeny například i neopreny. Potápěčka se proto v mrazivém moři musela vysvléci do naha, aby se tito bílí kytovci nebáli vzájemného kontaktu.

19

20 Běluhy se údajně k lidem chovají přátelsky, vadí jim ale, když ucítí umělý materiál. Proto se plavkyně svlékla, aby byla co nejpřirozenější.

21 Teplota vody -1,5°C

22

23

24

25 Nahá uprostřed bílých velryb v chladných vodách severního polárního kruhu. Velká otužilost je nezbytná pro Freediving při -1,5 ° C. Po dobu více než 10 minut se pokusili zkrotit běluhy - velryby, které se podobají delfínům. Při těchto teplotách by většina z nás nepřežila déle než 5 minut.

26 Obrovití bílí tvorové jí pak dovolili, aby se jich dotýkala, plavala po jejich boku. Díky tomu mohly vzniknout naprosto unikátní záběry.

27 Teplota vody - 1,5 ° C

28

29 Fantazie vodního baletu. Kromě vědeckého hlediska tohoto experimentu snímky zachycují celkovou krásu. Natalia - éterická siréna, pohybující se ve vodě se dvěma běluhami, představuje vzácné estetické sladění. Navíc Natalia Avseenko, najáda Bílého moře, nám dává příležitost ukázat pohled jak "darovat své tělo vědě."

30 Teplota vody - 1,5 ° C

31 Běluha je velryba, mořský savec, je také známá jako bílý delfín. Její jméno pochází z ruského "beloe", což znamená bílý. Běluhy se v kalných vodách a za dlouhých severských nocí orientují podobně jako netopýři echolokací ultrazvukovými vlnami. Běluhy slyší ultrazvuk do 200 kHz, zatímco člověk pouze do 20 kHz. Jako akustické zrcadlo slouží běluhám zvláštní útvar na hlavě, tzv. meloun, malý otvor na temeni hlavy = echolokátor.

32 V této oblasti jsou zároveň odchytávány velryby a delfíni, kteří pak putují do delfinárií po celém světě, což považují mnozí ochránci zvířat za kruté. Běluh zde žije volně v moři zhruba 100 tisíc.

33 Po koupeli tohoto typu, je povinné zahřátí.

34 Necvičený člověk by v takto mrazivé vodě mohl zemřít zhruba za pět minut. Natalie Avseenko je nejen zkušenou potápěčkou, ale také expertkou na jógu, používá meditační techniky a dokáže zadržet dech na neuvěřitelných 10 minut a 40 sekund. Její kapacita plic je téměř 10 litrů, přičemž obecně platí, že průměrný člověk zřídka překročí 6,5 litru.

35 8. 8. 2012 český text, editace a doplnění JaninaS janina_s@volny.cz http://www.jkk.estranky.cz/

36 Bonne journée !!! Photos, musique et texte du net JC TRADUCCION: CSR


Stáhnout ppt "duben 2011 Princezna velryb uskutečnili pokus v dubnu 2011 v Bílém moři na sever od Ruska v blízkosti města Murmansk. Natalia Avseenko se potápěla v."

Podobné prezentace


Reklamy Google